Osoba w jasnym płaszczu, szarą papierową torbą na zakupy założona na głowę i kilkoma takimi torbami w rękach stoi na ziemistej górce. W tle kilkupiętrowy budynek, niebo i biegnące dziecko. W centrum typografia z nazwą projektu
Dom Handlowy VITKAC i ASP w Warszawie łączą siły! 18 maja 2024 zapraszamy na Bracką 9 na wystawę wybranych projektów dyplomowych Katedry Mody ASP. Noc Muzeów to wyjątkowa okazja do poznania twórczości młodych polskich projektantek i projektantów wkraczających na rynek zawodowy, przyjrzenia się ich inspiracjom i sposobom pracy z materiałem.

Zaaranżowana w przestrzeni Domu Handlowego VITKAC wystawa stanowi przegląd fragmentów kolekcji dyplomowych z 2023 roku, stworzonych przez absolwentów i absolwentki Katedry Mody na Wydziale Wzornictwa warszawskiej ASP.

Uczestniczki i uczestnicy

Zofia Bal, Maria Czarnecka, Gustaw Duliński, Karol Malanowski, Zuzanna Olszewska, Karolina Terenowska, Tomasz Umbras, Pola Wiślicz

READY TO WORK – projekty dyplomowe Katedry Mody

Osoba w jasnym płaszczu i czerwonym nakryciem głowy stoi na ziemistej górce. na tle kilkupiętrowego budynku; niebo w tle. Biała typografia z nazwą projektu
VITKAC X ASP W WARSZAWIE: READY TO WORK – projekty dyplomowe Katedry Mody. Noc Muzeów, 18.05.2024. Identyfikacja graficzna: Katarzyna Jurczenia, Magdalena Ząbek

VITKAC
ul. Bracka 9, Warszawa

Noc Muzeów, 18 maja 2024, godz. 19:00–24:00
Wystawa czynna do 23.05.2024

Współpraca kuratorska: Romuald Demidenko i Anna Palacz (Wydział Wzornictwa ASP w Warszawie)
Koordynacja: Zofia Kawecka i Justyna Jabłońska (Biuro Promocji i Współpracy ASP w Warszawie), Weronika Kosycarz (VITKAC)

Foto i dyrekcja artystyczna: Greg Mikrut
Produkcja i dyrekcja artystyczna: Wera Krukowiecka
Video: Please Productions
Identyfikacja graficzna: Katarzyna Jurczenia, Magdalena Ząbek
Produkcja: ASP w Warszawie, VITKAC

Projekt realizowany w ramach Programu Publicznego Wydziału Wzornictwa ASP w Warszawie.