30.09.2023

„WYTWÓRNIA OBRAZÓW (4)”. Wystawa absolwentów i studentów z Pracowni Malarstwa

Od 30 września 2023 w Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym będzie prezentowana Wystawa absolwentów i studentów z Pracowni Malarstwa prof. Sławomira Marca na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie. Wystawę będzie można oglądać do końca listopada.

Na wystawie będą prezentowane prace absolwentów i studentów z Pracowni Malarstwa prof. Sławomira Marca na Wydziale Grafiki ASP  Warszawie – „WYTWÓRNIA OBRAZÓW (4)”.

Wystawie będą towarzyszyć akcje i instalacje na rynku, m.in.: rysowanie portretów astralnych – Maja Erhardt, pytania sprzed 100 lat (cytaty z książki „Dwa księżyce” M. Kuncewiczowej – Maria Rutyna), spojrzenie „innego”, przepływ Wisły – akcja Kuby Maślaka, „nowa roślinność” – Anna Lewandowska, nauczanie malarstwa z taczki – Sławomir Marzec i Kuba Maślak.

Osoby uczestniczące w wystawie

• Magdalena Senkowska,
  • Barbara Zientek,
  • Sławomir Marzec