Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie ze smutkiem żegna zmarłego w dniu 9 czerwca 2024 r. w wieku 80 lat Profesora Henryka Jakuba Pokorę - wieloletniego i zasłużonego dydaktyka Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie ze smutkiem żegna zmarłego w dniu 9 czerwca 2024 r. w wieku 80 lat Profesora Henryka Jakuba Pokorę

wieloletniego i zasłużonego dydaktyka Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Autora licznych publikacji naukowych.
W latach 1997-1999 redaktora naczelnego „Katalogu Zabytków Sztuki w Polsce”.

Za działalność na rzecz kultury i ochrony dziedzictwa narodowego odznaczonego Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Zapamiętamy go jako utalentowanego i wyjątkowego człowieka, którego osobowość przez lata kształtowała charakter Wydziału.

Rodzinie oraz Bliskim składamy wyrazy głębokiego żalu i współczucia.
Rektor, Senat, pracownicy i studenci
Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 17 czerwca (poniedziałek) br. o godz. 10.00 na Cmentarzu Bródnowskim w Kościele pw. św. Wincentego à Paulo (drewnianym)