- Otwórz okno dialogowe, slajd numer: 1
- Otwórz okno dialogowe, slajd numer: 2
- Otwórz okno dialogowe, slajd numer: 3
Pokaz prac prof. Bogdana Pikulickiego z Lwowskiej Narodowej Akademii Sztuk Pięknych jest organizowany w związku z 10-leciem Konkursu „Indeks” imienia Mariusza Kazany 2012 – 2022.
Ideą konkursu jest rozwijanie polsko – ukraińskiej współpracy, popularyzacja polskiej grafiki, promowanie i wspieranie młodych twórców ukraińskich.
Prof. Bogdan Pikulicki został zaproszony przez Fundację im. Mariusza Kazany oraz ASP w Warszawie jako wieloletni współorganizator konkursu.
Bogdan Pikulicki
Artysta grafik. Ukończył studia w Lwowskim Instytucie Poligraficznym (obecnie Akademia Drukarstwa) w 1972 roku. Wieloletni wykładowca Lwowskiej Narodowej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Grafiki, gdzie prowadzi Pracownię Grafiki i Ilustracji.
Zdobywca wielu nagród i wyróżnień krajowych i zagranicznych m.in. w Polsce, Litwie, Rosji, Stanach Zjednoczonych, Czarnogórze. Laureat m.in. Biennale Małej formy i exlibrisu, Litwa (2006); Nagrody im. Iwana Trusza, Lwów, Ukraina (2009); Srebrnego medalu na Międzynarodowym Triennale Grafiki, Kijów, Ukraina (2018).
Członek Związku Artystów Plastyków Ukrainy oraz Lwowskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych. Juror w konkursach krajowych i międzynarodowych. Brał udział w ponad stu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą.
Prezentował swoje prace na wystawach indywidualnych m. in. w Kijowie, Ukraina (1994); Warszawie, Polska (1997); Monachium, Niemcy (2004); Kielcach, Polska (2006); Sanoku, Polska (2007); Lwowie, Ukraina (2008). Jego grafiki znajdują się w licznych kolekcjach w Ukrainie oraz m.in. w Belgii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Luksemburgu, Szwajcarii, Stanach Zjednoczonych, Indiach, Emiratach Arabskich.
Pracownia Intedyscyplinarna Technik Klasycznych na Wydziale Grafiki
Specyfika Interdyscyplinarnej Pracowni Technik Klasycznych skupia się na tradycji; kształtuje różnorodne postawy artystyczne w oparciu o elementy warsztatu graficznego.
Matryca graficzna jako obiekt i nośnik idei w procesie graficznym jest wciąż najważniejszym elementem twórczej kreacji, a piękno i niepowtarzalny urok klasycznej odbitki graficznej są siłą sprawczą wykorzystywaną w procesie artystycznym.
Pracownia jest otwarta na eksperymenty warsztatowe związane z użyciem nowych narzędzi, technologii i materiałów – prowadzi badania w dziedzinie transferu obrazu graficznego na ceramikę.
Pracownię prowadzą: prof. Agnieszka Cieślińska i Karolina Zimna – Stelmaszewska.
Co, gdzie, kiedy
Prezentacja prac i spotkanie prof. Bogdanem Pikulickim z Lwowskiej Narodowej Akademii Sztuki
Galeria Print Studio 5, Wydział Grafiki ASP w Warszawie
ul. Krakowskie Przedmieście 5
4 – 18 października 2023
wernisaż wystawy: 4 października 2023, g. 15.00
Współorganizatorzy:
- Fundacja im. Mariusza Kazany,
- Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie,
- Lwowska Narodowa Akademia Sztuk Pięknych