Podstawowym założeniem projektu było przeprowadzenie przez członków Koła Naukowego badań nad różnicami pomiędzy tradycyjnymi metodami tworzenia obiektów ceramicznych a innowacyjnymi metodami opierającymi się na druku 3D.
W procesie tworzenia obiektów ceramicznych istotnym krokiem jest utrwalenie prac. Ten etap odbył się podczas pleneru w Dłużewie, w trakcie którego członkowie Koła Naukowego wzięli udział w warsztatach – wybudowali piec Fast Fire o płomieniu zwrotnym. Warsztaty poprowadził Grzegorz Ośródka.
Projekt finansowany ze środków budżetu państwa, przyznanych przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach Programu „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje”.
- Otwórz okno dialogowe, slajd numer: 1
- Otwórz okno dialogowe, slajd numer: 2
- Otwórz okno dialogowe, slajd numer: 3
- Otwórz okno dialogowe, slajd numer: 4
- Otwórz okno dialogowe, slajd numer: 5
- Otwórz okno dialogowe, slajd numer: 6
„Nasze Koło wielokrotnie organizowało wyjazdy plenerowe, które wiązały się z realizacją projektów rzeźbiarskich oraz ich utrwaleniem poprzez różne formy wypału, między innymi: wypał tzw. pieca Pit fire w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach, wypał tzw. pieca Pit fire w Dłużewie w Domu Plenerowym Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie 2019, wypał tzw. pieca Papierowego w Dłużewie w Domu Plenerowym Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie 2014, cykliczne wypały tzw. pieców węgierskich na dziedzińcu Akademii Sztuk Pięknych na Krakowskim Przedmieściu podczas “Nocy Muzeów” 2013-2018” – mówią członkowie Koła Naukowego „Nowa Ceramika”.