„Ćwiczenia z malarstwa”. Wystawa Koła Naukowego Discussi_64. Identyfikacja wizualna: Maja Rogocka
10 maja 2024 o godzinie 18:00 w warszawskim Pawilonie Bliska12 odbędzie się wernisaż wystawy Koła Naukowego Discussi_64 (Wydział Malarstwa ASP w Warszawie) pt. „Ćwiczenia z malarstwa”. Kurator: dr Paweł Nocuń

„Artystki i artyści inspirując się dziełami sztuki z przestrzeni od paleolitu do dnia dzisiejszego, które jakoś z nimi rezonują, namalowały_li swoje obrazy. Reprodukcje były punktem odniesienia i punktem wyjścia dla prac mówiących o sprawach, sytuacjach, emocjach oraz uczuciach, których doświadczają i o których chcą mówić autorki i autorzy” – mówi kurator wystawy.

Studenci i studentki z ASP w Warszawie zostali losowo przypisani do studentek i studentów z Uniwersytetu Warszawskiego z Wydziałów: Historii Sztuki, Kulturoznawstwa oraz Filozofii. Spotkają się w pracowniach przy obrazach, a następnie napiszą krótkie teksty, recenzje, opiszą wrażenia inspirowane spotkaniami, obrazami i reprodukcjami. Teksty i reprodukcje zostaną zaprezentowane na wystawie obok obrazów.

Koło Naukowe discussi_64 (Wydział Malarstwa ASP w Warszawie)

Mikołaj Bajak, Adam Baník, Ren Bentlewska, Karol Gniazdowski, Jakub Kaczmarski, Anastasia Kovalyova, Zuzanna Mazurek, Arkadii Martyniuk, Agata Murawiec, Stasiek Niziołek, Monika Pytlak, Michalina Rokicka, Nina Tabor, Bartłomiej Wawer, Oskar Wiater

Uniwersytet Warszawski (Wydziały: Historii Sztuki, Kulturoznawstwa, Filozofii):

Anna Brzezińska, Lena Czop, Patrycja Goska, Weronika Kasprzak, Wiktor Koszal, Adam Matysiak, Jakub Neumann, Aleksandra Pytel, Zuzanna Rokicka, Błażej Skałecki, Alicja Sutkowska, Ignacy Zasadni

tytuł wystawy na żółtym tle z kolorowymi, drobnymi elementami graficznymi

„Ćwiczenia z malarstwa”. Wystawa Koła Naukowego Discussi_64

kurator: dr Paweł Nocuń