„Przegląd fotografii w technikach dawnych i alternatywnych” w ramach Festiwalu Fotoperyferie. Materiały organizatora
Do 7 czerwca 2024 w Biurze Wystaw Artystycznych w Kielcach trwa trzecia edycja Festiwalu Fotograficznego Fotoperyferie, w ramach którego można oglądać „Przegląd fotografii w technikach dawnych i alternatywnych”. Wśród 78 artystów, których zdjęcia są prezentowane na wystawie, znalazł się związany z Wydziałem Scenografii ASP w Warszawie, dr. hab. Mariusz Gajewski.

„Przegląd osiągnął cenną wartość ważnej platformy konfrontacji dla artystów zajmujących się fotografią unikatową i eksplorowaniem możliwości dawnych technik fotograficznych. Różnorodność postaw twórczych, technik, ich twórczego i często odkrywczego wykorzystania, osiągniętych zaskakujących wizualnych i estetycznych efektów, tematów i interpretacji jest bogactwem „Przeglądu fotografii w technikach dawnych i alternatywnych”.

(…) Ważną wartością dla Przeglądu stał się kontekst tworzony przez formułę Festiwalu Fotograficznego FOTOPERYFERIE. Szczególnie istotna jest przestrzeń kontrastu tradycyjnie pojmowanej fotografii ze sztuką nowoczesną i sposobami implantowania w niej różnych, nowoczesnych jej form” – mówią organizatorzy.

Plakat z nazwą wydarzenia i listą nazwisk uczestników. W tle czarno-białe zdjęcie miasteczka
„Przegląd fotografii w technikach dawnych i alternatywnych” w ramach Festiwalu Fotoperyferie, 26 kwietnia – 7 czerwca 2024, Materiały organizatora

Kuratorka festiwaluStanisława Zacharko-Łagowska

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach

Galeria Dolna
ul. Kapitulna 2, 25-011 Kielce

26 kwietnia – 7 czerwca 2024 r.

Wystawa przygotowana została we współpracy z  Fundacją im. Kieleckiej Szkoły Krajobrazu