6 czerwca o godzinie 18:00 w Turnusie na Wolskiej odbędzie się wernisaż wystawy prac artystek i artystów z Wydziału Malarstwa warszawskiej ASP. Założeniem projektu było, aby każda z trzynastu osób biorących udział w wystawie, była kuratorowana przez jedną z trzynastu studenckich osób kuratorskich z Wydziału Badań Artystycznych i Studiów Kuratorskich.

Zespół artystyczny:

Michalina Rokicka, Oskar Wiater, Jakub Kaczmarski, Monika Pytlak, Zuzanna Mazurek, Michelle Liebich, Karol Gniazdowski, Mikołaj Bajak, Arkadii Martyniuk, Bartłomiej Wawer, Nina Tabor, Stanisław Niziołek, Ren Bentlewska

Zespół kuratorski:

Stanisław Bulder, Katarzyna Bilka, Karolina Hutna, Monika Kozakiewicz, Misia Kozanecka, Marta Kwaczyńska, Jess Łukawska, Mikołaj Maciejewski, Antonina Sawicka, Kalina Sendułka, Michał Stańczak, Łucja Łukaszka Staszkiewicz, Łucja Użarowska

opieka merytoryczna: dr Paweł Nocuń, Turnus

„Wyzwaniem osób artystycznych okazuje się zaufanie własnej intuicji. Ciągła niepewność dotyka każdego. Czasem kwestionujemy swoje umiejętności, porównując się co i rusz do innych oraz ich osiągnięć. Jak zakończyć ten wyścig szczurów?” – zastanawia się zespół kuratorski.

„Wspólnie wychodzimy poza to, czego zostałyśmy wyuczone. Zamiast przystawiać do siebie mit jednostki, dostrzegamy nić współpracy i porozumienia. Na pytanie: „jak rozpocząć własną drogę?” Odpowiadamy: „podważyć nieaktualne pojęcie autorytetu”. Wyjść poza narzucone ramy dzięki niewinnym zabawom i pozwolić na to, by współpraca stała się sposobem na wzajemne uczenie się.

Cel sam w sobie nie jest najważniejszy. Próbujemy wydeptać nową, lepszą ścieżkę. Nie musimy się definiować i określać. Naszą największą siłą jest wewnętrzny bałagan, który zmusza nas do ciągłego wywalania szuflad z całą zawartością, tak by ponownie ustalić nowy porządek. Na ten moment pozwalamy sobie pobłądzić. Przeprawiając się wspólnie przez gąszcz pytań i wątpliwości na które starałyśmy się odpowiedzieć, przechodzimy skrótem, kręcimy się w kółko, gubimy wątek, chodzimy na około, spotkamy się wpół drogi” – czytamy w tekście kuratorskim.

Elementy graficzne w postaci rysunków i informacje, seledynowe tło
grafika: Turnus

„Bajzel w notatkach”. Międzywydziałowa wystawa studencka z Wydziału Malarstwa