29 lipca 2024 o godzinie 16:00 przy Wybrzeżu Kościuszkowskim 37/39 odbędzie się wernisaż wystawy grafiki i malarstwa, związanego z Wydziałem Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Andrzeja Popiela. Wystawę można oglądać do 10 września 2024, od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-18.00.

Prezentowana na wystawie prace Andrzeja Popiela są „świadectwem naszych czasów”, komentarzem artysty do wydarzeń, z którymi spotyka się na co dzień. Ich tematyka jest związana z takimi problemami jak: agresja, nietolerancja, bezduszność. Rzeczywistość ukazana jest w nich w sposób groteskowy, wręcz satyryczny, nierzadko dramatyczny. Niektóre z prac mają charakter surrealistyczny i metafizyczny.

„Moja twórczość jest różnorodna, obejmuje wiele dziedzin i dyscyplin artystycznych – od klasycznej grafiki warsztatowej i użytkowej po malarstwo i obiekty przestrzenno-malarskie. W swoich pracach wykorzystuję wszelkie dostępne środki artystycznego wyrazu. Jak sądzę, posiadam własny język artystyczny” – mówi artysta.

Andrzej Popiel

Urodzony w 1952 roku w Warszawie artysta zajmuje się grafiką i malarstwem. Ukończył studia na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie; dyplom z wyróżnieniem uzyskał pod kierunkiem prof. Haliny Chrostowskiej (1977). Stypendysta Towarzystwa Przyjaciół Sztuki, Ministerstwa Kultury i Sztuki, Rządu Francuskiego i Rietvelt Academie w Amsterdamie. W 2012 roku uzyskał tytuł doktora habilitowanego na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie.

W latach 2003-2015 wykładał w Kolegium Nauczycielskim w Warszawie; w latach 2008-2020 r w Instytucie Sztuk Pięknych UWM. Prowadzi zajęcia z rysunku i malarstwa w warszawskiej Akademii WIT, na wydziale Grafiki.

strona artysty

Wystawa grafiki i malarstwa Andrzeja Popiela, 19 lipca – 10 września 2024, ASP w Warszawie, foyer, Wybrzeże Kościuszkowskie 37/39.

Wystawa grafiki i malarstwa Andrzeja Popiela

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, foyer