-
„RAZEM W KOBRO”. Wystawa Błażeja Ostoja Lniskiego i Piotra Smolnickiego
Wystawa dydaktykówWystawa Błażeja Ostoja Lniskiego i Piotra Smolnickiego, "RAZEM WKOBRO", 9 kwietnia – 4 maja 2025, Galeria Kobro w Łodzi. Identyfikacja graficzna: prof. Piotr Garlicki 9 kwietnia 2025 o godzinie 13.00 w łódzkiej Galerii Kobro odbędzie się wernisaż wystawy prac prof. Błażeja Ostoja Lniskiego i prof. Piotra Smolnickiego. Wystawa będzie prezentowana do 4 maja.
-
Pląs x ASP w Warszawie. „Głodni Sztuki”
Wystawa absolwentów“TRZY CZTE RY!”. Wystawa Marii Mencwel w Cafe Podrygi, 4.04 - 13.05.2025 Cafe Pląs i ASP w Warszawie po raz kolejny łączą siły! Współpraca poszerza się o promocję ich twórczości młodych artystów i artystek . W przestrzeni warszawskich: Cafe Podrygi oraz Restauracji Muzealnej będą prezentowane prace: studenckie oraz absolwenckie z ASP w Warszawie. 4 kwietnia o 19.00 w Restauracji Muzealnej odbędzie się wernisaż wystawy "Na porcelanie” prezentującej prace studentów i pedagogów Pracowni nr 5 Wydziału Grafiki, a o 20.00 w Cafe Podrygi wernisaż wystawy Marii Mencwel “TRZY CZTE RY!”. Wystawy można oglądać do 13 maja.
-
„We’re All Living in America”. Wystawa Wojciecha Tylbora-Kubrakiewicza
Wystawa dydaktyków"Valley of Fire", Wojciech Tylbor-Kubrakiewicz, 2023, linoryt. „We’re All Living in America”. Wystawa artysty, 10 kwietnia – 4 maja 2025, Salon Goldenmark w Warszawie. 10 kwietnia – 4 maja 2025 9 kwietnia 2025 o godzinie 19.00 w warszawskim Salonie Goldenmark odbędzie się wernisaż wystawy grafik Wojciecha Tylbora-Kubrakiewicza – „We’re All Living in America”. Wystawę można oglądać do 4 maja. Kurator: Arkadiusz Karapuda.
-
„Kruchość materii_kontynuacja”. Wystawa Agnieszki Rożnowskiej na Uniwersytecie Rzeszowskim
Wystawa dydaktyków„Kruchość materii_kontynuacja”. Wystawa Agnieszki Rożnowskiej, Galeria Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego, 6.03-6.04.2025 Do 6 kwietnia 2025 w Galerii Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego im. prof. Włodzimierza Kotkowskiego jest prezentowana wystawa Agnieszki Rożnowskiej, prodziekany Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Wystawa „Kruchość materii_kontynuacja” została zrealizowana w medium rysunkowym; jest kontynuacją niekończącej się historii o człowieku i jego przemijaniu.
-
„DIADA”. Wernisaż wystawy Katarzyny Derkacz Gajewskiej i Mariusza Gajewskiego
Wystawa dydaktyków„DIADA”. Wystawa Katarzyny Derkacz-Gajewskiej i Mariusza Gajewskiego, Ferment. Dom Kultury i Natury, Wernisaż 8 marca 2025, g. 18.00 8 marca 2025 o godzinie 18.00 w warszawskim Fermencie – Domu Kultury i Natury odbędzie się wernisaż wystawy Katarzyny Derkacz Gajewskiej i Mariusza Gajewskiego – „Diada”. Spotykają się na niej trzy różne media artystyczne: fotografia, grafika eksperymentalna i obiekt, które wspólnie tworzą opowieść o świetle i materii, ukazują relację między trwałością a ulotnością.
-
„Mech”. Wystawa Agnieszki Rożnowskiej w Żoliborskim Domu Kultury
Wystawa dydaktyków28 lutego 2025 o godz. 18.00 w Żoliborskim Domu Kultury w Warszawie odbędzie się wernisaż wystawy Agnieszki Rożnowskiej-Jasiewicz, prodziekany Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. „Mech” to kolejna odsłona twórczości Agnieszki Rożnowskiej; opowiada o relacji człowieka z naturą. Kuratorka: Magdalena Durda. Wystawę można oglądać do 30 marca.
-
„Pokój filozofa”. Wystawa Ewy Bobrowskiej w Galerii Foksal
Wystawa dydaktykówEwa Bobrowska "Skrywanie", obraz, olej na płótnie, 2025 Od 7 lutego do 8 marca 2025 w Galerii Foksal trwa wystawa, związanej z Wydziałem Sztuki Mediów ASP w Warszawie, dr Ewy Bobrowskiej zatytułowana "Pokój filozofa". Jej kuratorem jest Grzegorz Borkowski. Ekspozycja nawiązuje do współczesnej myśli filozoficznej; jest inspirowana esejem „Obłoki” wybitnego myśliciela Jeana-Françoisa Lyotarda.
-
„Oblicza Warszawy II”. Wystawa Łukasza Zedlewskiego
Wystawa dydaktyków20 lutego 2025 o 19.00 w warszawskim Pawilonie Architektury ZODIAK odbędzie się wernisaż wystawy – związanego z Wydziałem Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki – Łukasza Zedlewskiego. „Oblicza Warszawy II” można oglądać do 2. marca 2025 roku.
-
„ALMA MATER PROLOG”. Wystawa Doroty Kozieradzkiej, Irminy Staś, Anny Panek i Maryny Tomaszewskiej
Wystawa dydaktyków„ALMA MATER”. Wystawa pracownic Wydziału Sztuki Mediów ASP w Warszawie: Doroty Kozieradzkiej, Irminy Staś, Anny Panek i Maryny Tomaszewskiej, BWA Zielona Góra, 17 stycznia – 9 lutego 2025. Grafika: Maja Żurawiecka Od 17 stycznia 2025 w BWA Zielona Góra będzie prezentowana wystawa pracownic Wydziału Sztuki Mediów ASP w Warszawie: dr Doroty Kozieradzkiej, Irminy Staś, dr hab. Anny Panek i dr hab. Maryny Tomaszewskiej. Kuratorką wystawy „ALMA MATER PROLOG” jest Marta Czyż. Wystawa jest częścią zadania badawczego „Matki”, realizowanego w warszawskiej ASP; trwa do 9 lutego 2025.
-
PLAKATY GARLIKA. Wystawa plakatów Piotra Garlickiego
Wystawa dydaktykówWystawa plakatów Piotra Garlickiego, Galeria Sztuki Współczesnej Oranżeria, Pałac w Jabłonnie, 19.01-13.02 2025. 19 stycznia 2025 w Galerii Sztuki Współczesnej Oranżeria w Pałacu w Jabłonnie odbędzie się wernisaż wystawy plakatów, związanego w Wydziałem Grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, prof. Piotra Garlickiego. Na wystawie zostaną zaprezentowane prace z lat 2020–2024. „Plakaty Garlika” można oglądać do 13 lutego 2025.
-
„Wydrążeni ludzie”. Wystawa Marcina Jurkiewicza w Galerii Per libros ad astra w Bibliotece Głównej ASP w Warszawie
Wystawa dydaktyków„Wydrążeni ludzie”. Wystawa Marcina Jurkiewicza, Galeria Per libros ad astra, Biblioteka Główna ASP w Warszawie, 17 grudnia 2024 – 8 marca 2025 17 grudnia 2024 o godzinie 17.00 w Galerii Per libros ad astra w Bibliotece Głównej ASP w Warszawie odbędzie się wernisaż wystawy dr. Marcina Jurkiewicza „Wydrążeni ludzie”. Jej kuratorem jest prof. Artur Winiarski. Wystawę można oglądać do 8 marca 2025 roku w godzinach dyżurów bibliotecznych.
-
„Archiwum Targówka – w poszukiwaniu (tożsamości) miejsca”. Wystawa fotograficzna Marcina Chomickiego w Teatrze Rampa
Wystawa dydaktyków„Archiwum Targówka – w poszukiwaniu (tożsamości) miejsca”. Wystawa fotograficzna Marcina Chomickiego, Teatr Rampa, 11 grudnia 2024–31 stycznia 2025 Od 11 grudnia 2024 w warszawskim Teatrze Rampa można oglądać wystawę fotografii, związanego z Wydziałem Malarstwa ASP w Warszawie dr hab. Marcina Chomickiego, prof. uczelni – „Archiwum Targówka – w poszukiwaniu (tożsamości) miejsca”. Wystawa jest dostępna do 31 stycznia 2025.