plakat z elementami kolorowych taśm klejących
Finisaż “UpComing 2023”, Pałac Czapskich, 14 – 15 września 2024. Identyfikacja wizualna: Ania Wieluńska
Przez ostatnich kilkanaście tygodni w Pałacu Czapskich prezentowaliśmy, stanowiącą platformę dla nowych talentów, wystawę „UpComing 2023. Wybrane Dyplomy ASP w Warszawie”. Można na niej zobaczyć prace autorstwa zeszłorocznych absolwentów i absolwentek ASP w Warszawie – refleksje nad zmieniającym się światem. Zapraszamy na finisaż wystawy: 14 września o 18:00 oprowadzanie kuratorskie, o 19:15 performance Weroniki Wysockiej oraz DJ SET ENVEE. 15 września o 15:00 odbędą się warsztaty dla dzieci w wieku 7-12 lat ,,Miary i wymiary”.

14 września 2024, 18:00 – 19:00: oprowadzanie kuratorskie po wystawie UpComing 2023

„O pewnym momencie w czasie”
prowadzenie: Mania Schmidt – kuratorka wystawy, studentka II roku licencjatu Wydziału Badań Artystycznych i Studiów Kuratorskich ASP w Warszawie oraz współtwórczyni konińskiej fundacji ŁADNE ŻYCIE.

Na oprowadzaniu dowiecie się jak wyglądała praca nad wystawą, jak znaleźliśmy wspólny trop dla wybranych dyplomów ASP 2022 oraz o tym jakie zestawienia powstały w tej przestrzeni.

miejsce spotkania: Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, ul. Krakowskie Przedmieście 5, Pałac Czapskich – portiernia

14 września 2024, 19:15 performance Weroniki Wysockiej

“Z tarczą, czy na tarczy”

Aby zgłębić ewolucję świadomości twórczej, performerka stanie się medium – przeniknie przez nią czas, historia i pamięć. Przeprowadzi widownię przez historyczne konteksty i emocjonalne stany artystyczne, archetypy, etosy, wartości oraz ego twórczyń i twórców z różnych epok, ukazując transformacje ich roli w (art)worldzie i (wszech)świecie.  Uwaga: Nikt nie odpowie sobie na pytanie, czy artyst_ kształtuje świat, czy świat kształtuje artyst_?

Weronika Wysocka

Performance Weroniki Wysockiej. Finisaż UpComing 2023. Identyfikacja wizualna: Ania Wieluńska

Polska artystka wizualna, rzeźbiarka, reżyserka eksperymentalnych form filmowych łączących film fabularny, esej wideo oraz teatr. Obecnie studiuje w klasie Gerarda Byrne w Städelschule we Frankfurcie nad Menem. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, stypendystka programu stypendialnego realizowanego na Universität der Künste w Berlinie. W 2021 r. współ nagrodzona w konkursie dla młodych twórczyń i twórców „Spojrzenia”.

Jej prace były prezentowane m.in. w Zachęcie –  Narodowej Galerii Sztuki, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Tokyo Photographic Art Museum, Deutsches Filminstitut & Filmmuseum we Frankfurcie nad Menem, Galerii Lokal_30 w Warszawie, Kunsthalle w Osnabrück, czy Bakehouse Art Complex w Miami.

14 września 2024, 18:30 – 21:30 DJ SET ENVEE

Envee debiutował nakładem wytwórni Kayax 2002 roku płytą „Envee i Niewinni Czarodzieje”. Od tamtej pory aktywny na scenie muzycznej jako muzyk, dj i producent muzyczny. Na krajowym rynku współpracował m. in. z Fiszem, Natalią Przybysz czy Anią Szarmach. Jako muzyk, realizator, mixer iremixer pracował z takimi artystami jak m.in.: Tomasz Stańko, Wojtek Waglewski, Marcin Masecki, Marysia Peszek, Natalia Kukulska, Sistars, Pinnawela, Rita Pax, Smolik, LariLu, Kayah, Reni Jusis, Novika, Milupa, Monika Brodka, Marysia Sadowska i wieloma innymi.
Od niedawna jest również szefem muzycznym Radia Dla Ciebie.

15 września 2024, 15:00 – 17:00: warsztaty plastyczne dla dzieci

Warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku 7-12 lat. ,,Miary i wymiary”
prowadzenie: Delfina Antoni – studentka Wydziału Badań Artystycznych i Studiów Kuratorskich, edukatorka w Muzeum Narodowym w Warszawie, członkini zespołu kuratorskiego wystawy „UpComing 2023. Wybrane Dyplomy ASP w Warszawie. Handle with care.”

Podczas warsztatów, w oparciu o dwie prace prezentowane na wystawie „UpComing”: rzeźbę pt. „Spotkanie” Franciszka Szczepańca oraz projekty kostiumów i scenografii Mateusza Karolczuka, wspólnymi siłami stworzymy kolaże. Każda z osób uczestniczących w warsztatach  stworzy własny projekt kostiumu operowego oraz nada swoje znaczenie tajemniczej kompozycji rzeźbiarskiej. Materiały potrzebne do zajęć zapewniamy na miejscu.

miejsce spotkania: Pałac Czapskich – portiernia, ASP w Warszawie, ul. Krakowskie Przedmieście 5

plakat z elementami kolorowych taś klejących