grafika z informacjami o wystawie i elementami kolorystycznymi, nawiązująca do danych na przesyłce
„UpComing 2023. Wybrane Dyplomy ASP w Warszawie. Handle with care”, Pałac Czapskich, 7 czerwca – 15 września 2024. Identyfikacja wizualna: Ania Wieluńska
15. edycja wystawy „UpComing. Wybrane Dyplomy ASP w Warszawie” odbędzie się latem 2024. Otwarcie już 7 czerwca 2024 o godz. 18:00 w Pałacu Czapskich przy Krakowskim Przedmieściu 5! Wystawę będzie można oglądać przez całe wakacje, do 15 września 2024 roku, od wtorku do niedzieli w godzinach 12:00-19:00.

Relacje i zmiany

„UpComing. Wybrane Dyplomy ASP w Warszawie” stanowi platformę dla nowych talentów, których prace interpretują bogactwo ludzkich doświadczeń oraz refleksje nad zmieniającym się światem.

Tegoroczna koncepcja kuratorska, przygotowana przez studentów II roku Wydziału Badań Artystycznych i Studiów Kuratorskich, nie skupia się na konkretnych tematach prac, lecz na ich wzajemnych relacjach i warstwach, ukazując nieustanny proces ewolucji. Ich zdaniem centralnym pytaniem, jakie stawiają eksponowane dzieła, jest poszukiwanie własnego miejsca w dynamicznym świecie oraz przygotowanie się na nieuchronne zmiany.

Prace eksponowane na tegorocznej wystawie nie są jedynie rezultatem studiów na uczelni artystycznej, lecz stanowią integralną część twórczego życia absolwentów. Wystawa ma być postrzegana jako kolejny etap w ich rozwoju, który otwiera nowe możliwości.

Handle with care

Podczas „UpComing 2023. Wybrane Dyplomy ASP w Warszawie. Handle with care” pojawiają się motywy związane z nieskończonością i ograniczeniami, znaczeniem pamięci oraz badaniem relacji między ciałem a otaczającym światem. Zarówno identyfikacja graficzna stworzona przez Anię Wieluńską, jak i architektura wystawy zaprojektowana przez dr. Łukasza Izerta, są dopełnieniem koncepcji kuratorskiej. Wspólnie odnoszą się oni do momentu pakowania dyplomów i wysyłania ich w świat jako symbolicznego kroku w przyszłość.

Uczestnicy i uczestniczki UpComing 2023

Do udziału w tegorocznej edycji wybrani zostali absolwenci i absolwentki dziewięciu wydziałów:

Wydział Malarstwa – Anna Jankowicz, Kamila Kamińska, Aleksandra Nowicka
Wydział Rzeźby – Jan Jaworski Brach, Filip Musiał, Franciszek Szczepaniec
Wydział Grafiki – Zofia Klamka, Ewelina Kogut, Joanna Osińska
Wydział Architektury Wnętrz – Martyna Jaworska, Anna Milczarek, Joanna Musil-Żmigrodzka
Wydział Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki – Emilia Gdak, Katarzyna Jończyk, Agnieszka Koronowska
Wydział Wzornictwa – Maria Czarnecka, Michał Januszko, Agnieszka Odziemkowska
Wydział Sztuki Mediów – Paweł Bednarczyk, Karolina Grabowska, Piotr Lewandowski
Wydział Scenografii – Alicja Desperak, Jakub Kaleta, Mateusz Karolczuk
Wydział Badań Artystycznych i Studiów Kuratorskich – Zuzanna Andruszko,  Weronika Jakubowska, Łukaszka Staszkiewicz

Zespół kuratorski UpComing 2023

Za „UpComing 2023. Wybrane Dyplomy ASP w Warszawie. Handle with care” odpowiedzialny jest zespół kuratorski z II roku Wydziału Badań Artystycznych i Studiów Kuratorskich Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w następującym składzie:  Delfina Antoni, Martyna Dyrcz, Marceli Kłosińskie, Amelia Krakowska, Aniela Lewandowska, Antonina Marat, Julia Młodzińska, Julia Nakonieczna, Izabela Niepokój, Karolina Olczak, Michał Podziewski, Barbara Poniatowska, Marianna Popławska, Anna Przybysz, Alicja Rasztawicka, Mania Schmidt, Mikołaj Szmeichel, Paulina Zygmańska.

Opieka merytoryczna nad zespołem kuratorskim: dr Marika Kuźmicz

Co, gdzie kiedy

„UpComing 2023. Wybrane Dyplomy ASP w Warszawie. Handle with care”

Pałac Czapskich, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie