W ramach Programu Edukacyjnego „Multimedia dla Ilustracji”, prowadzonego przez Instytut Sztuki Mediów im. prof. Ryszarda Winiarskiego oraz BWA Galerię Zamojską, w sierpniu 2024 w Zamościu odbył się plener artystyczny. Wzięły w nim udział osoby uczestniczące w Programie: studenci, studentki, absolwentki i absolwenci uczelni artystycznych.

Plener prowadzili wybitni polscy ilustratorzy: Ela Wasiuczyńska i Franciszek Maśluszczak oraz dyrektor BWA Galerii Zamojskiej Jerzy Tyburski oraz Klaudia Kiercz-Długołęcka. W trakcie pleneru w miejskim ratuszu odbyło się spotkanie z Wiceprezydentką Martą Pfeifer.

To już druga edycja Programu Edukacyjnego „Multimedia dla Ilustracji” , który uzyskał dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Edukacja Artystyczna. W trakcie Programu uczestnicy uczą się, jak animować oraz mappować. Zwieńczeniem Programu jest Festiwal Ilustracji w Zamościu pod patronatem Prezydenta Miasta Zamość, podczas którego uczestnicy i uczestniczki mają okazję zaprezentować swoje prace.