Ilustracja z książki. Bohaterowie na łódce.
Butenko B. Gucio i Cezar (K.Boglar) 1781
Nabór do Programu Edukacyjnego BWA Galerii Zamojskiej oraz Instytutu Sztuki Mediów im. Prof. Ryszarda Winiarskiego przy ASP w Warszawie – „Multimedia dla Ilustracji”– został zamknięty.

Wraz z początkiem września ruszyła pierwsza, szkoleniowa część programu, w której bierze udział 12 studentek / absolwentek studiów artystycznych. Eksperci prowadzą zajęcia z animacji i cyfrowego ruchomego obrazu, w tym szkolenia z oprogramowania: Adobe Animate, Adobe After Effects, Resolume Arena.

Dzięki nowym umiejętnościom uczestniczki będą mogły przygotować własne animacje na podstawie dzieł najbardziej znanych twórców Polskiej Szkoły Ilustracji. Efekt prac będzie można zobaczyć w BWA Galerii Zamojskiej podczas specjalnej wystawy oraz w trakcie Festiwalu Ilustracji Polskiej już pod koniec października.

"Multimedia dla Ilustracji"

Skierowany do studentów_ek i absolwentów_ek studiów artystycznych program daje możliwości by podszkolić się z: animacji, mapingu oraz programów Adobe After Effects i Adobe Animate, a natępnie – dzięki tej wiedzy – „ożywić” najpiękniejsze polskie ilustracje i pokazać efekt swoich prac na wystawie w BWA Galerii Zamojskiej!

Cele Programu:

• przeprowadzenie zaawansowanych szkoleń z obszaru mapingu, animacji, ruchomego obrazu i ilustracji (m.in After Effects, Animate, Resolume),
  • stworzenie utworów multimedialnych z wykorzystaniem dzieł najbardziej znanych polskich ilustratorów, znajdujących się w kolekcji BWA Galerii Zamojskiej,
  • prezentacja ich na Festiwalu Ilustracji Polskiej w Zamościu w listopadzie 2023 roku.

start naboru: 13.07. 2023

koniec naboru: 31.07.2023

Organizatorzy wydarzenia: Instytut Sztuki Mediów im. Prof. Ryszarda Winiarskiego przy ASP w Warszawie oraz BWA Galeria Zamojska

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Wydarzenie na Facebooku