5 stycznia 2024 o g. 18:00 w Galerii -1 w Pałacu Czapskich odbędzie się wernisaż wystawy „Afirmacje”. Będzie to prezentacja prac słuchaczek I roku studiów podyplomowych Wydziału Grafiki ASP w Warszawie.

Celem ekspozycji jest eksploracja różnorodnych postaw artystycznych, których fundamentem jest tradycyjnie rozumiana forma graficzna. „Afirmacje” stanowią platformę dla eksperymentów, odważnych poszukiwań oraz przełamywania konwencji graficznej.

Pięć perspektyw

• Ada Krawczak zagłębia się w obszary typograficzne, manipulując literą i znaczeniem słów.
  • Magdalena Malena Jankowska reinterpretuje hiperrealizm, kreując opowieść o rodzinnym domu w Sopocie, gdzie przestrzeń otwartego morza kontrastuje z ciasnotą warszawskich podwórek.
  • Małgorzata Ruszkowska prezentuje klasyczną formułę graficznej identyfikacji wizualnej dla muzyka Piotra Damasiewicza.
  • Aleksandra Grabowiecka sięga po tradycyjną metodę sitodruku, prezentując abstrakcyjne organiczne formy.
  • Maria Krupa tworzy biomorficzne instalacje, które badają istotę źródła oraz sens naszej duchowości.

Unikalne mikroopowieści

Każda z tych artystycznych mikroopowieści jest unikalna. Wspólnym mianownikiem dla doświadczeń artystek było spotkanie na Akademii, rozwijanie zainteresowań przez pierwszy rok studiów, a także odkrywanie nowych artystycznych tożsamości. Tytuł wystawy „Afirmacje” skupia naszą uwagę na nieoczekiwanych, nietypowych kierunkach twórczych, w których to artystyczne odchylenia od normy stają się źródłem nieustającej inspiracji. Każde z prezentowanych dzieł jest abstrakcyjnym odkształceniem rzeczywistości, prowokującym do refleksji i interpretacji.

Galeria zdjęć z wernisażu wystawy

Plakat promujący wystawę z napisem Afirmacje.
Plakat wystawy "Afrimacje", 6-12 stycznia 2024

„Afirmacje”

artystki: Aleksandra Grabowiecka, Magdalena Malena Jankowska, Ada Krawczak, Maria Krupa, Małgorzata Ruszkowska

6 – 12 stycznia 2023