27 maja 2023 w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbył się wernisaż wystawy „Afrodyta” z udziałem studentek Wydziału Scenografii Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Wystawa prezentowana w Galerii City Project ukazuje najciekawsze prace studenckie z siedmiu uczelni artystycznych z całej Polski, w tym studentek drugiego roku z Wydziału Scenografii ASP w Warszawie: Ały Wierzbickiej, Zuzanny Kundys, Agaty Chodyry, Zuzanny Tomanek i Matyldy Furmanek. Obiekty i instalacje powstały pod opieką dr Julii Skrzyneckiej oraz dr Martyny Kander. Wystawa jest częścią Festiwalu „Scena w Budowie” i potrwa do 2 lipca.

Scena w Budowie

„Scena w Budowie” to wydarzenie, które stanowi wyjątkowe na skalę ogólnopolską przedsięwzięcie, cieszące się coraz większą popularnością i uznaniem. Program konstruowany jest nie na podstawie gustów kuratorskich, ale za pomocą obiektywnych kryteriów, wydobywa najbardziej wartościowe pod względem scenografii i kostiumów, spektakle. Główną częścią Festiwalu jest Konkurs, w którym nagradzane są najlepsze spektakle powstałe w ostatnim czasie. Poprzednie edycje obfitowały w liczne wydarzenia: zaprezentowano łącznie 17 spektakli i 19 wystaw, odbyło się także wiele spotkań z wybitnymi reżyserami, scenografami i twórcami, a także projekcje filmowe oraz warsztaty.

Wystawa studencka „Afrodyta” w ramach Festiwalu „Scena w Budowie”

Centrum Spotkania Kultur
plac Teatralny 1, Lublin