21.11.2022

Allegro Prize 2022. Finaliści i finalistki konkursu oraz głosowanie publiczności

Znamy finalistki i finalistów kolejnej edycji konkursu Allegro Prize 2022 dla artystek i artystów sztuk wizualnych. Spośród 30 zakwalifikowanych osób Jury w składzie: Joanna Kamm, Slavs and Tatars, Ksenia Malykh, Anja Rubik, Dorian Batycka, Karolina Miszczak (Allegro), Dobromiła Błaszczyk & Sylwia Krasoń (Contemporary Lynx) wyłoni zwyciężczynie i zwycięzców i przyzna 3 nagrody pieniężne w wysokości 25 000 zł każda, a także 10 wyróżnień. Dodatkowo laureatki i laureaci będą mieli możliwość zaprezentowania swojej sztuki w dedykowanym artykule o ich twórczości w Contemporary Lynx Magazine. Organizatorami konkursu są Allegro oraz Contemporary Lynx, a partnerem wydarzenia Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie.

Głosowanie publiczności

Tegoroczna edycja Allegro Prize została rozszerzona o Nagrodę Publiczności o wartości 5 tysięcy złotych. Do 1 grudnia każdy może zagłosować na swojego faworyta spośród 30 nazwisk wyłonionych przez jury. Wybierz kandydatkę lub kandydata i zagłosuj! Link do głosowania publiczności. Zwyciężczynie i zwycięzców poznamy 6 grudnia 2022.

Konkurs Allegro Prize 2022

Konkurs jest otwarty dla wszystkich, niezależnie od wieku czy dyscypliny, włączając w to również osoby, które nie ukończyły studiów artystycznych. Celem konkursu jest wsparcie i promocja artystek i artystów sztuk wizualnych z całego świata. W tym roku jury przyzna 3 nagrody finansowe o wartości 25 tysięcy złotych każda, a także 10 wyróżnień. Oprócz tego, zwycięzcy będą mieli możliwość zaprezentowania swoich prac na łamach Contemporary Lynx w specjalnym artykule poświęconym ich twórczości.  Tegoroczna edycja została również rozszerzona o Nagrodę Publiczności o wartości 5 tysięcy złotych.

• Więcej informacji (plik PDF, 164 KB)
  • Zgłoszenia: do 27 września 2022 przez stronę oraz www.contemporarylynx.co.uk/allegroprize.
  • Ogłoszenie listy 30 artystów_ek zakwalifikowanych do finału: 16 listopada 2022
  • Głosowanie na Nagrodę Publiczności: od 16 listopada do 1 grudnia 2022 r.
  • Ogłoszenie laureatek i laureatów: 6 grudnia 2022

Organizatorzy: Allegro, Fundacja Contemporary Lynx

Partnerzy:

Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych, Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu, Vilnius Academy of Arts, Akademia Sztuki w Szczecinie, School of Form.

Patroni medialni: Onet.pl, TOK FM