21 kwietnia 2023 o godzinie 19.00 w warszawskiej Galerii Prześwit przy ul. Freta 39 odbędzie się wernisaż wystawy „Alphabet”, podsumowującej międzynarodowe warsztaty.

Kanwą tematyczną warsztatów jest twórczość duńskiej poetki Inger Christiansen i jej – opublikowany w 1981 – wizjonerski tom „Alphabet”. Struktura tego tekstu jest zbudowana na podstawie matematycznej gry z ciągiem Fibonacciego i stanowi fascynujący materiał do reinterpretacji zarówno na polu projektowania, jak i sztuk pięknych. Zadaniem około trzydziestu uczestników i uczestniczek warsztatów jest krytyczna analiza oraz artystyczne „przepracowanie” motywów z  tomu poetki pod tytułem „Alphabet”.

W wydarzeniu biorą udział profesorowie_ki oraz studenci_tki z czterech uczelni:

• KABK Royal Academy of Arts The Hague (Holandia)
  • Staatliche Hochschule für Gestaltung Karlsruhe (Niemcy)
  • ECAL École Cantonale d’Art de Lausanne (Szwajcaria)
  • Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie

Organizatorzy: Ola Kot, Mateusz Dąbrowski, Michał Chojecki
Projekt grafiki: Lu Kellert

Sfinansowano ze środków Programu Erasmus Unii Europejskiej w ramach programu Blended Intensive Program Erasmus+.