27 kwietnia 2023 o godzinie 18.00 w warszawskim Centrum Łowicka odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa studentek i studentów z Pracowni prof. Wojciecha Cieśniewskiego i adiunkta Pawła Nocunia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Wystawa „Zobaczymy co będziemy robić”, której kuratorem, jest dr Paweł Nocuń potrwa do 31 maja.

Uczestnix

Mikołaj Bajak, Adam Baník, Karol Gniazdowski, Anastasia Kovalyova, Michelle Liebich, Arkadii Martyniuk, Agata Murawiec, Stanisław Niziołek, Paweł Nocuń, Lívia Vereščáková, Bartłomiej Wawer

„Prosiliśmy boga o znak. Pokazał go nam i pchnął nas środkiem morza…….. Wiatr dął w środek żagla, a z obu stron płynącego okrętu huczała pod stępką purpurowa fala. Z fali na falę biegł okręt w swą drogę”. Homer, „Odyseja”. Najpierw dostajesz znak. Twoje myśli krążą wokół niego, a potem zbierasz się na odwagę i zaczynasz malować. Czasem, jak u Homera, dmie w środek żagla a czasem, jak w życiu, jest flauta. Tak czy inaczej jesteś w drodze na okręcie ASP Wydział Malarstwa a stwierdzenie ”Zobaczymy co będziemy robić„ wydaje się być całkiem zasadne.” – pisze kurator, dr Paweł Nocuń.

„Zobaczymy co będziemy robić”. Wystawa studencka
kurator: dr Paweł Nocuń

28 kwietnia – 31 maja 2023 wernisaż: 27 kwietnia, g. 18.00