Anna Nowakowska i Klaudia Skuza na Studenckim Przeglądzie Performansu AKTOMAR

Anna Nowakowska i Klaudia Skuza z Międzywydziałowej Pracowni Działań ASP w Warszawie wzięły udział w II Studenckim Przeglądzie Performansu AKTOMAR w Teatrze KTO w Krakowie, organizowanym przez wydział Intermediów ASP w Krakowie. Artystki reprezentowały Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie z działaniem pt. „Młody człowiek balansujący”.

Przegląd sztuki performatywnej

AKTOMAR nawiązuje do tradycji przeglądów studenckich, podczas których prezentowana jest twórczość młodych artystów i artystek interdyscyplinarnych, zajmujących się sztukami performatywnymi, będącymi na początku swojej drogi artystycznej. Ideą przeglądu jest możliwość stworzenia rozpoznawalnego na mapie Polski poligonu doświadczalnego, który stymulująco wpływa na integracje społeczności uniwersyteckiej, teatralnej i lokalnej. Inicjatorem festiwalu jest Arti Grabowski, we współpracy z Justyna Górowską.

W II Studenckim Przeglądzie Performans wzięły udział studentki i studenci wraz z prowadzącymi pracownie z następujących uczelni:

• Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, prowadząca: dr Katarzyna Kozyra
  • Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, prowadząca: dr Ewa Zarzycka
  • Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, prowadzący: prof. Grzegorz Klaman
  • Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu, prowadzący: prof. Janusz Bałdyga
  • Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Międzywydziałowa Pracownia Działań, prowadzący:
    Mirosław Bałka, dr hab. Katarzyna Krakowiak Bałka i mgr. Julia Dorobińska
  • Wydział Artystyczny Uniwersytetu Zielonogórskiego, prowadząca: dr Aleksandra Kubiak
  • Akademia Sztuki w Szczecinie, prowadzący: dr hab. Zorka Wolny, dr Dariusz Fodczuk, dr hab. Julia Kurek
  • Wydział Artystyczny Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, prowadzący:
    dr hab. Robert Kuśmirowski
  • Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, prowadzący: dr hab. Artur Grabowski,
    dr Justyna Górowska, prof. Artur Tajber
Plakat II Studenckiego Przeglądu Performansu AKTOMAR, materiał organizatora.