26.07.2023

„Art for Democracy”. Wystawa Pracowni Domeny Publicznej i Pracowni Koncepcji Artystycznych (Wydział Sztuki Mediów)

Identyfikacja graficzna wydarzenia. Na białym tle napisy Art for Democracy, galeria wizytująca
Od 15 lipca 2023 w Galerii Wizytującej w Warszawie jest prezentowana wystawa studentów_ek i doktorantów_ek dwóch Pracowni Wydziału Sztuki Mediów ASP w Warszawie: Domeny Publicznej, prowadzonej przez Krzysztofa Wodiczkę i Ewę Bobrowską oraz Koncepcji Artystycznych, prowadzonej przez Sławomira Ratajskiego i Macieja Szczęśniaka. Wystawę „Art for Democracy” można oglądać do 29 lipca.

Od 15 lipca 2023 w Galerii Wizytującej w Warszawie jest prezentowana wystawa studentów_ek  i doktorantów_ek dwóch Pracowni Wydziału Sztuki Mediów ASP w Warszawie: Domeny Publicznej, prowadzonej przez Krzysztofa Wodiczkę i Ewę Bobrowską oraz Koncepcji Artystycznych, prowadzonej przez Sławomira Ratajskiego i Macieja Szczęśniaka. Wystawę „Art for Democracy” można oglądać do 29 lipca.

„Art for Democracy” to tytuł wystawy (a zarazem grantu Unii Europejskiej), realizowanego przez studentów_tki dwóch pracowni Wydziału Sztuki Mediów: Domeny Publicznej oraz Koncepcji Artystycznych, prezentującej refleksje, doświadczenia i postawy pokolenia artystów_ek kształtujących dopiero swoje wybory artystyczne i odkrywających swoje miejsca jako obywateli w państwie demokratycznym.

Osoby biorące udział w wystawie: Xavery Descur, Krzysztof Głowacki, Stefa Gosiewski, Weronika Guenther, Piotr Maciejowski, Linda Mai Kari, Oliwia Mróz, Anastasiia Mykhailevska, Iga Niewiadomska, Mateusz Obara, Ilya Sprindzhuk, Sara Wiśniewska, Filip Zubowski.

„Jak ujawnia wystawa, rola młodych artystów w kreowaniu i redefiniowaniu przestrzeni demokratycznej domeny publicznej powinna być postrzegana jako kluczowa. Zapraszamy do obejrzenia ekspozycji!” – mówią organizatorzy.

„Art for Democracy”

Wystawa studentów_ek  i doktorantów_ek dwóch Pracowni Wydziału Sztuki Mediów ASP w Warszawie: Domeny Publicznej oraz Koncepcji Artystycznych.

Galeria Wizytująca
ul. Grzybowska 88, 00-840 Warszawa

15 – 29 lipca 2023
galeria czynna: środa – piątek w g. 14.00 – 19.00,
sobota w g.  11.00 – 14.00 lub po telefonicznym umówieniu

Exhibition in the framework of Art for Democracy and Peace grant awarded by the European Commission to the Academy of Fine Arts in Warsaw.