Czy niedzielne spotkania na dziedzińcu Pałacu Czapskich staną się nową wakacyjną tradycją? 9 lipca już po raz drugi można było uczestniczyć w Pikniku współtworzonym przez ASP w Warszawie, Samorząd Studencki i Elementy.

W cieniu rozłożystych lip swoje stoiska zaprezentowały studentki i studenci Akademii i wystawcy ubrań vintage, wyselekcjonowani przez Koty Vintage YARD SALE. Można było obejrzeć i kupić: grafiki, rysunki, obrazy, pocztówki, ceramikę, biżuterię, ręcznie malowane ubrania, koszulki ozdobione oryginalnym sitodrukiem i wiele innych intrygujących przedmiotów. Do przekroczenia bramy ASP i odwiedzenia pikniku przechodniów zachęcała również muzyka, bar i plażowe leżaki zapewnione przez Elementy.

Wystawy w Pałacu Czapskich

Tego dnia, jak w każdą niedzielę, wszystkie wystawy w Pałacu Czapskich były otwarte, a osoby zwiedzające mogły zobaczyć wystawy „(Nie)obowiązkowe nauczanie kapizmu” Muzeum ASP w Warszawie i konkursową ekspozycję 28. Międzynarodowego Biennale Plakatu w Warszawie. W ramach pikniku, wyjątkowo można było zakupić stacjonarnie katalog Biennale. W pozostałe dni publikację można nabyć w sklepie internetowym.

Następna edycja imprezy odbędzie się prawdopodobnie w sierpniu w ramach programu kulturalnego „Lato w Pałacu”. Zachęcamy do udziału i skorzystania z okazji, aby odpocząć wśród zieleni i sztuki w upalny letni dzień. Kiedy żar sączy się z nieba i rozgrzewa ulice Starego Miasta, przy Krakowskim Przedmieściu 5 napotkacie naszą artystyczną oazę.