Nowocześnie umeblowane, jasne wnętrze z regałami na książki. Kobiety siedzą w fotelach
ASP SHOWROOM – nowe miejsce w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie przy Krakowskim Przedmieściu 5. Fot. Narbutas
ASP SHOWROOM to nowoczesna przestrzeń usytuowana w jednej z kordegard Pałacu Czapskich przy ul. Krakowskie Przedmieście 5 (w miejscu dawnej Galerii Fibak). Ponad stumetrowa powierzchnia została zaprojektowana z myślą o organizowaniu różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych dla całej społeczności warszawskiej ASP.

ASP SHOWROOM daje możliwość prezentacji książek, spotkań z artystami, wykładów, odbywania spotkań tematycznych, obrad rozmaitych gremiów, prowadzenia warsztatów czy korekt prac studenckich. Jest to także idealna przestrzeń dla imprez komercyjnych takich jak spotkania biznesowe czy niewielkie konferencje.

Miejsce pełni również funkcję księgarni, w której dostępne są pozycje wydawnicze dystrybuowane obecnie za pośrednictwem sklepu internetowego uczelni, dzięki czemu przed zakupem wybranej pozycji można się z nią dodatkowo bliżej zapoznać. W planach jest także rozszerzenie oferty sprzedażowej o prace artystyczne studentów i dydaktyków warszawskiej ASP.

Narbutas

Tak niezwykłe miejsce udało się stworzyć razem z litewską firmą Narbutas – światowej sławy producentem mebli biurowych, który nieodpłatnie wyposażył lokal w niezbędne regały i półki na książki oraz wielofunkcyjne mobilne stoły i krzesła.

Znajdują się tam również przestrzenie do relaksu w postaci foteli, kanap i kompaktowych stolików kawowych. Całość można dowolnie zmieniać i przekształcać dostosowując do aktualnych potrzeb. Wystrój dopełniają nowoczesne rozwiązania akustyczne: wolnostojące kolumny i dekoracje sufitowe, podnoszące komfort użytkowanych przestrzeni.

Idea

Ideą powstania ASP SHOWROOM była chęć stworzenia miejsca łączącego wszystkie pokolenia Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie – począwszy od studentów i absolwentów, przez obecnie pracujących w Akademii dydaktyków, aż po emerytowanych Mistrzów naszej uczelni – stanowiącego wizytówkę uczelni i służącego promocji jej środowiska artystycznego.

To przestrzeń inspirujących spotkań i kreatywnych działań, sprzyjających rozwojowi i integracji całej społeczności akademickiej. W celu uzyskania bliższych informacji, dotyczących możliwości wykorzystania ASP SHOWROOMU zapraszamy do kontaktu pod adresem showroom@asp.waw.pl.