18 maja 2024 w Centrum Spotkań Kultur (CSK) w Lublinie odbył się wernisaż wystawy „Atena”, na której prezentowane są prace studentów z pięciu uczelni w Polsce (Gdańsk, Kraków, Poznań, Wrocław i Warszawa). Wydział Scenografii ASP w Warszawie reprezentują: Katarzyna Różok („Filozofia wojny”), Julia Smogorzewska („Atena – rozdarcie”) i Zuzanna Surdy („Narodziny Ateny”). Opiekun: dr hab. Boris Schwencke. Wystawę można oglądać do 30 czerwca br.

Wystawa została zorganizowana w ramach festiwalu scenografii i kostiumów „Scena w Budowie”. Uczestnicy w swoich pracach w ciekawy sposób nawiązali do tytułowej bohaterki wystawy „Atena” oraz zaprezentowali autorskie projekty, w których wykorzystano różnorodne materiały i techniki. Podczas otwarcia wystawy Julia Smogorzewska otrzymała wyróżnienie za swój projekt. Gratulacje!

Na pierwszym tle grafika z napisem Atena i elementem graficznym na czerwonym tle. Na drugim planie: obiekt prezentowany na wystawie.
„Atena”. Wystawa z pracami studentek II roku Wydziału Scenografii ASP w Warszawie, 18.05-30.06.2024. Materiały organizatora

„Atena”. Wystawa z pracami studentek II roku Wydziału Scenografii ASP w Warszawie

opiekun: dr hab. Boris Schwencke

Centrum Spotkań Kultur (CSK) w Lublinie