Rysunek postaci unoszącej się nad graficznym przedstawieniem gór
„Capacocha, podążając za bogami Inków”. Plakat wystawy multimedialnej. Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Galeria II piętro, ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 37/39. Otwarcie wystawy: 22 lutego 2024, godz. 17:00. Materiały organizatora.
22 lutego 2024 roku o godzinie 17:00 w ASP w Warszawie przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 37/39, w Galeria II piętro, odbędzie się otwarcie multimedialnej wystawy dotyczącej inkaskiego rytuału Capacocha. Wystawa „Capacocha, podążając za bogami Inków” powstała z okazji jubileuszu 15. lat współpracy Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i Uniwersytetu Warszawskiego w Peru.

Wystawa „Capacocha, podążając za bogami Inków” jest organizowana w ramach współpracy Akademii Sztuk Pięknych i Centrum Badań Andyjskich Uniwersytetu Warszawskiego w projekcie dotyczącym umiędzynarodowienia polskich stacji badawczych zagranicą.

Capacocha

Portret kobiety
Dama z Ampato. Materiały organizatora

Capacocha była rytuałem, podczas którego Inkowie składali ofiary górskim bóstwom. Najbogatsze ofiary, których pozostałościami są zamarznięte mumie wraz z wyposażeniem grobowym, zostały odkryte w latach 90. na szczytach górskich południowego Peru.

Wystawa prezentuje wyniki najnowszych badań mumii, artefaktów i stanowisk wysokogórskich realizowanych przez polsko-peruwiański zespół oraz proces rekonstrukcji twarzy mumii słynnej Damy z Ampato.

Plakat wystawy przedstawiający rysunek postaci unoszącej się nad graficznym przedstawieniem gór

„Capacocha, podążając za bogami Inków”. Wystawa multimedialna

Wydarzenie jubileuszowe z okazji 15. lat współpracy Akademii Sztuk Pięknych w warszawie i Uniwersytetu Warszawskiego w Peru.

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Galeria II piętro,
ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 37/39