Grafika promujaca wystawę w fioletowych odcieniach
„Inwolucja”. Wystawa Zuzanny Sadowej, 16 - 18 .02.2024, Marszałkowska 18. Materiały organizatora
W dniach 16 – 18 lutego 2024 w warszawskiej galerii Marszałkowska 18 będzie prezentowana wystawa „Inwolucja” artystki wizualnej, projektantki i wykładowczyni na Wydziale Architektury Wnętrz ASP w Warszawie – Zuzanny Sadowej. 16 lutego o godzinie 18:00 odbędzie się wernisaż. Wystawa potrwa tylko przez weekend. Codziennie będzie można spotkać się z autorką.

Pasja, nadmiar, witalność

„Pasja, nadmiar, witalność. O ogrodzie myślę, jak o pewnej subkulturze, gdzie czas, w ramach okrojonej, czy wyosobnionej przestrzeni, płynie w dwie strony tworząc poczucie bezczasu. Dlatego wiążę ideę, tak odczuwanego ogrodu, z wizją (z obrazem cyfrowym) i projekcją. W moich działaniach ważna jest projekcja, która ma obalić ścianę, ogrodzenie i wpuścić sen, niech ogród się wyleje.

Praca ma na celu spotęgować doświadczenie i postrzeganie, wyjść poza ramy. Widoki są podszyte pustką i otchłanią, negatywem ukrytym pod pełnią bogactwa kształtów i kolorów. Suma wrażeń aż do wykluczenia. W przepaleniu chemią oka, widzenie spod spodu, w ekstatycznie łączących się – i wersjach i ich inwersjach – w pełnym spektrum, w odwracalności wartości sprzecznych, aż do pustki” – pisze Zuzanna Sadowa.

Zuzanna Sadowa

Artystka wizualna, projektantka, pedagog. Ukończyła studia na Wydziale Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (dyplom w Pracowni prof. Henryki Noskiewicz-Gałązki orz prof. Andrzeja Dłużniewskiego, 1992). Adiunkt.

Od 20212 roku prowadzi Pracownię Intermediów na Wydziale Architektury Wnętrz ASP w Warszawie. Realizuje instalacje wykorzystujące różne media: fotografię, wideo, obiekty, działania performatywne. Jest autorką monografii „Jej nieruchomość – krajobraz” (Wydawnictwo Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, 2019). Mieszka w Warszawie.

Grafika promująca wystawę w kolorach seledynowym i fioletowym

„Inwolucja”. Wystawa Zuzanny Sadowej
opieka kuratorska: Karina Dudzińska

Marszałkowska 18

16 – 18 lutego 2024
wernisaż: 16 lutego o godz. 18:00
wystawa czynna: sb. – niedz.: 12:00-18:00

Wydarzenie na Facebooku

Materiał filmowy zrealizowany w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego.