Zbliża się czas rekrutacji na upragnione studia w Akademii Sztuk Pięknych Warszawie. 1 i 15 kwietnia 2023 odbyły się Stacjonarne Dni Otwarte ASP w Warszawie. Spotkania, warsztaty, konsultacje, wykłady, debaty, prezentacje i oprowadzania po wydziałach cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. W sumie wzięło w nich udział ponad 700 osób! Dziękujemy. Miło nam, że  możemy Was wspierać! Polecamy Waszej uwadze kolejne wydarzenia online, które będą odbywać się jeszcze do 5 maja. Po szczegóły nieustająco zapraszamy na Dni Otwarte 2023.
Trzymamy kciuki za wszystkie osoby, które wyznają zasadę: „w 2023 dostanę się na ASP…w Warszawie”!

Dni Otwarte 2023 online

Na platformie Dni Otwarte 2023 znajdziecie charakterystykę poszczególnych wydziałów, praktyczne informacje związane z procesem rekrutacji, zapisy na konsultacje, terminy spotkań / wykładów czy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Dokładamy starań by przybliżyć Wam klimat studiowania w warszawskiej ASP – program nauczania i zajęć z wybitnymi artystami_tkami, badaczami_czkami, atmosferę pracowni dziewięciu wydziałów (Malarstwa, Rzeźby, Sztuki Mediów, Scenografii, Grafiki, Architektury Wnętrz, Wzornictwa, Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki oraz Badań Artystycznych i Studiów Kuratorskich), zlokalizowanych w czterech kampusach (Krakowskie Przedmieście 5, Myśliwiecka 8, Spokojna 15 i Wybrzeże Kościuszkowskie 37/39) oraz… życie studenckie.

Stacjonarne dni Otwarte: 1 i 15 kwietnia

W dwie soboty kwietnia: 1 i 15 miały miejsce stacjonarne Dni Otwarte ASP w Warszawie, podczas których osoby, które w 2023 roku zamierzają dostać się na ASP w Warszawie miały okazję odwiedzić nas osobiście by dowiedzieć się m.in.  jak architekt_architektka wnętrz może zmieniać świat na Wydziale Architektury Wnętrz albo zajrzeć do warsztatu litograficznego na Wydziale Grafiki. Oprowadzania po Wydziale Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki były okazją by podejrzeć pracę młodych konserwatorów_ek, a otwarte warsztaty na Wydziale Malarstwa by podszkolić swoje umiejętności rysunku. Mieliście też okazję poznać nieco zaplecze studiów na Wydziale Rzeźby – odwiedzić Odlewnię podczas oprowadzania po pracowniach lub zadać nurtujące Was pytania na spotkań ze studentami_tkami. Podczas stacjonarnych Dni Otwartych ASP w Warszawie mogliście zapoznać się z tajnikami scenografii teatralnej i operowej na Wydziale Scenografii czy odwiedzić ciemnię, Laboratorium VR i Greenbox na Wydziale Sztuki Mediów. Odbyło się też spotkanie, które – mamy nadzieję pomogło Wam w wyborze specjalności na Wydziale Wzornictwa. Licznie wzięliście udział w spotkaniach z absolwentami_tkami Wydziału Badań Artystycznych i Studiów Kuratorskich, podczas których mieliście szansę dowiedzieć się, jak wygląda życie „po Akademii”.

Relacja Fotograficzna ze Stacjonarnych Dni Otwartych: 1  i 15 kwietnia 2023

Identyfikacja graficzna: ASP w Warszawie