Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie nawiązała nową współpracę z Łazienkami Królewskimi. 25 marca 2023 porozumienie między instytucjami podpisali Marianna Otmianowska, p.o. Dyrektor Muzeum Łazienki Królewskie oraz prof. Prot Jarnuszkiewicz, Prorektor ds. współpracy zewnętrznej i promocji i Pierwszy Zastępca Rektora.

W ramach wspólnego projektu jest w planach organizacja wystaw prac studentek i studentów ASP w Warszawie w usytułowanym w północnej części łazienkowskich ogrodów (w pobliżu pomnika Jana III Sobieskiego) Ermitażu. Łazienki Królewskie część tego budynku przeznaczyły na wystawy czasowe, w szczególności prezentacje prac artystów młodego pokolenia – studentek i studentów naszej uczelni.

Dotychczas Muzeum Łazienek Królewskich współpracowało z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie między innymi w zakresie: badań naukowych, kształcenia studentek i studentów oraz propagowania wiedzy o sztuce. Już wkrótce wspólnie zaprosimy Was na nowe wystawy studenckie Łazienkach!