W styczniu 2023 Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, w ramach wsparcia dla ukraińskich przyjaciół, przekazała Lwowskiej Narodowej Akademii Sztuki dwie stacje ładowania (generatory). Ich zakup był możliwy dzięki środkom zebranym przez Fundację ASP w Warszawie podczas charytatywnej aukcji sztuki pt. „AKCJA AUKCJA. ASP w Warszawie dla Ukrainy”, która odbyła się 23 kwietnia 2022. Podczas aukcji pod młotek poszło 146 prac, spośród których 83 osoby wylicytowały 106 prac autorstwa dydaktyczek, dydaktyków, absolwentek, absolwentów, studentek, studentów warszawskiej ASP oraz dziewięciu naszych gościń z Ukrainy.

„Dojechały! Dwie potężne stacje ładowania z warszawskiej ASP jako dowód wsparcia naszych wieloletnich przyjaciół i partnerów na czele z Rektorem Błażejem Ostoją Lniskim. (…) Takie gesty są dziś szczególnie cenne. Jesteśmy lepiej przygotowani na sytuacje krytyczne, jednocześnie lepiej rozumiemy, czym jest solidarność i partnerstwo. Minął prawie rok, odkąd uczelnie w dwóch sąsiednich stolicach (Warszawie i Bratysławie) zamieniły się w punkty pomocy dla ukraińskich studentów. Wiemy, że stoi za tym praca wielu ludzi. Wielkie dzięki od wszystkich uczniów i wykładowców” – napisał na swoim profilu facebookowym Rektor Lwowskiej Narodowej Akademii Sztuki – Vasyl Kosiv.