Do 28 lutego 2023 można zgłaszać prace do konkurs Digital Ars. Już po raz trzeci artyści i artystki tworzący we współpracy z AI mają okazję zawalczyć o pierwsze miejsca w kategoriach: OPEN, METAMOSPHOSES oraz NO CODE. Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie jest patronem wydarzenia. W Jury tegorocznej edycji konkursu zasiadają, m.in. dr Jakub Wróblewski oraz dr Katarzyna Stanny z wydziału Sztuki Mediów warszawskiej ASP.

Kategorie konkursowe

• OPEN: bez ograniczeń odnośnie do rodzaju sztuki / metody pracy / stylu
  • METAMOSPHOSES: kategoria przeznaczona dla prac będących artystycznymi interpretacjami znanych dzieł
  • NO CODE: kategoria przeznaczona dla osób, które jeszcze nie potrafią kodować i dopiero zaczynają przygodę z AI. W tej kategorii będą przyjmowane prace, które zostaną stworzone z wykorzystaniem gotowych narzędzi. Dzięki temu, oddzielone zostaną prace, które są bardziej zaawansowane technologicznie i wymagają większej wiedzy, zaangażowania i pracy. Jednocześnie znacząco poszerzone zostanie grono uczestników_czek i skala konkursu popularyzującego ten rodzaj sztuki oraz AI.

Harmonogram konkursu

• 28 lutego 2023: zakończenie naboru prac
  • 1 marca 2022 – 20 maja 2023: ocena prac i wybór zwycięzców_czyń
  • czerwiec 2023: ogłoszenie wyników konkursu