Na dziedzińcu przy Wybrzeżu Kościuszkowskim 37/39 otwarto wystawę prac uczennic i uczniów szkół podstawowych oraz studentek i  studentów ASP w Warszawie. Powstały one podczas warsztatów realizowanych w ramach projektu Wydziału Grafiki  pt. „Miej serce i patrzaj w serce – uniwersalna i ponadczasowa opowieść” programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pt. „Ballady i Romanse”. Wystawę można oglądać do 23 października.

„Miej serce…” jest sposobem upamiętnienia wydania zbioru „Ballady i romanse” w pierwszym tomie „Poezyj” Adama Mickiewicza w 1822 roku, będącego symbolicznym początkiem epoki romantyzmu w Polsce. Projekt przybliża młodzieży uniwersalne treści zawarte w utworach pisarza i zachęca do refleksji nad nimi. W ramach warsztatów młodzież oraz studentki i studenci byli zachęceni do własnych poszukiwań znaczeniowych i formalnych w odniesieniu do twórczości Mickiewicza. Efekty ich pracy można obejrzeć na wspólnej, wielopokoleniowej wystawie.

Na wystawie prezentowane są prace studentek i studentów Wydziału Grafiki ASP w Warszawie, a także uczennic i uczniów następujących szkół:

• Szkoły Podstawowej nr 211 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Warszawie
  • Szkoły Podstawowej nr 34 im. Stanisława Dubois w Warszawie
  • Szkoły Podstawowej nr 75 im. Marii Konopnickiej w Warszawie
  • Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 41 im. Żołnierzy Armii Krajowej Grupy Bojowej „Krybar” w Warszawie
  • Szkoły Podstawowej nr 220 im. Stanisława Kopczyńskiego w Warszawie
  • Szkoły Podstawowej nr 12 im. Powstańców Śląskich w Warszawie
  • Społecznej Szkoły Podstawowej nr 5 STO im. Zawiszy Czarnego w Warszawie

Co, gdzie, kiedy?

„Miej serce i patrzaj w serce – uniwersalna i ponadczasowa opowieść”. Wystawa.

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie
ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 37/39, dziedziniec
wystawa czynna: 10 – 23 października 2022
wstęp wolny