Dwie plansze z portretami
Nagroda im. prof. Karola Stryjeńskiego za najlepszy dyplom artystyczny 2022/2023 dla Eweliny Kogut z Wydziału Grafiki
Ewelina Kogut z Wydziału Grafiki ASP w Warszawie została laureatką tegorocznej edycji konkursu o nagrodę im. prof. Karola Stryjeńskiego za najlepszy dyplom artystyczny w roku akademickim 2022/2023, w dziedzinie malarstwa, grafiki lub rzeźby. Nagroda została ufundowana przez Towarzystwo Przyjaciół Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

29 listopada 2023 roku odbyło się posiedzenie kapituły konkursu w składzie: prorektor ds. studenckich i jakości kształcenia Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, dziekani Wydziałów: Grafiki, Malarstwa i Rzeźby oraz wiceprezes Towarzystwa Przyjaciół Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Spośród trzech nominacji kapituła wytypowała najlepszy dyplom roku akademickiego 2022/2023 w dziedzinie malarstwa, grafiki lub rzeźby.

Zwycięska praca Eweliny Kogut – „Bez powrotu” została wykonana pod opieką promotora prof. Andrzeja Węcławskiego w Pracowni Grafiki Koncepcyjnej i Intermedialnej na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie.

Nominacje

W pierwszym etapie konkursu, spośród złożonych wniosków o nagrodę im. prof.  Karola Stryjeńskiego, za najlepszy dyplom artystyczny w dziedzinie malarstwa, grafiki lub rzeźby za rok akademicki 2022/2023, do nagrody nominowano troje dyplomantów:

• Annę Dąbrowę za dyplom artystyczny pt. „Pejzaż dźwięków – grafika muzyczna”, wykonany pod opieką promotora prof. Piotra Smolnickiego w Pracowni Grafiki Alternatywnej i Technik Offsetowych na Wydziale Grafiki,
  • Ewelinę Kogut za dyplom artystyczny pt. „Bez powrotu”, wykonany pod opieką promotora prof. Andrzeja Węcławskiego w Pracowni Grafiki Koncepcyjnej i Intermedialnej na Wydziale Grafiki
  • Filipa Musiała za dyplom artystyczny pt. „Pion” wykonany pod opieką promotora dr Pawła Mysery w Pracowni Rzeźby w Architekturze na Wydziale Rzeźby