19 czerwca 2023 w Zamościu ogłoszono laureatów i laureatki XXII Festiwalu „Dwa Teatry”. Wśród nagrodzonych są asystentki oraz absolwent i absolwentka Wydziału Scenografii Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Nagroda za Najlepszą Scenografię

Nagrodę za Najlepszą Scenografię otrzymała Aleksandra Reda – asystentka w Pracowni Projektowania Kostiumu i Przestrzeni Scenicznej Wydziału Scenografii Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz absolwentka wydziału Klaudia Klimka, nagrodzone za scenografię do spektaklu „Konrad Wallenrod” Adama Mickiewicza w reżyserii Jerzego Machowskiego.

Link do spektaklu „Konrad Wallenrod” w reżyserii Jerzego Machowskiego

Nagroda za Najlepsze Kostiumy

Nagrodę za Najlepsze Kostiumy do spektaklu „Dialog o narodzeniu” w reżyserii Wawrzyńca Kostrzewskiego otrzymali: Anna Adamek – asystentka w Pracowni Projektowania Scenografii Wydziału Scenografii oraz absolwent wydziału Maksymilian Mac.

Link do spektaklu na platformie VOD