Nawiązanie współpracy kulturalnej z Uniwersytetem Karnavati w Indiach

Od lewej stoją: dr hab. Michał Stefanowski, Kierownik Katedry Projektowania na Wydziale Wzornictwa, prof. Grzegorz Niwiński, Dziekan Wydziału Wzornictwa, prof. Surojit Bose, Rektor Uniwersytetu Karnavati w Gandhinagar (Indie), prof. Błażej Ostoja Lniski, Rektor ASP w Warszawie, prof. Prot Jarnuszkiewicz, Prorektor ds. współpracy zewnętrznej i promocji ASP w Warszawie. Fot. ASP w Warszawie.
17 listopada 2022 odbyło się spotkanie Rektorów Uniwersytetu Karnavati w Gandhinagar (Indie) – prof. Surojita Bose oraz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie – prof. Błażeja Ostoja Lniskiego. W efekcie spotkania podpisany został list intencyjny – deklaracja współpracy kulturalnej w zakresie promocji obu krajów. W spotkaniu wzięli udział także prof. Prot Jarnuszkiewicz, Prorektor ds. współpracy zewnętrznej i promocji, prof. Grzegorz Niwiński, Dziekan Wydziału Wzornictwa, prof. dr hab. Michał Stefanowski, Kierownik Katedry Projektowania na Wydziale Wzornictwa oraz prowadzący Pracownię Przestrzeni Malarskiej na Wydziale Sztuki Mediów – prof. Leon Tarasewicz.

Ze strony Akademii działania w zakresie wzajemnej promocji dziedzictwa kulturalnego Polski i Indii, w szczególności sztuki i designu obu krajów takie jak: wspólna organizacja wystaw, wykładów, warsztatów i seminariów, realizacja projektów badawczych związanych z wymianą międzynarodową dydaktyków_ek i studentów_ek z obu uczelni będzie realizował Wydział Wzornictwa.

Podczas wizyty na ASP w Warszawie Rektor Uniwersytetu Karnavati odwiedził Wydziały Wzornictwa i Architektury Wnętrz, odbył spotkanie z prof. Protem Jarnuszkiewicz, Prorektorem ds. współpracy zewnętrznej i promocji, prof. Grzegorzem Niwińskim – Dziekanem Wydziału Wzornictwa i  dr hab. Michałem Stefanowskim, Kierownikiem Katedry Projektowania na Wydziale Wzornictwa oraz przedstawicielami Katedry Mody.

Zdjęcie główne: od lewej: dr hab. Michał Stefanowski, Kierownik Katedry Projektowania na Wydziale Wzornictwa, prof. Grzegorz Niwiński, Dziekan Wydziału Wzornictwa, prof. Surojit Bose, Rektor Uniwersytetu Karnavati w Gandhinagar (Indie), prof. Błażej Ostoja Lniski, Rektor ASP w Warszawie, prof. Prot Jarnuszkiewicz, Prorektor ds. współpracy zewnętrznej i promocji ASP w Warszawie. Fot. ASP w Warszawie.