Do końca sierpnia 2023 we wrocławskiej Galerii Sztuki Współczesnej MD_S można oglądać wystawę studencką „Odciski” Kolektywu Trzepak w składzie: Angelika Czerwińska (Wydział Malarstwa ASP w Warszawie), Zofia Jakubik (Wydział Grafiki ASP w Warszawie), Dawid Konopka (Wydział Sztuki Mediów ASP w Warszawie), Wanda Kamińska (Wydział Rzeźby ASP w Warszawie), Marta Smejda (Wydział Malarstwa ASP we Wrocławiu).

„Ślady na śniegu, zgubione tropy, zabawy w cienie, oznaczenia, pieprzyki, znamiona, stygmaty, odgniecenia. Te małe mgnienia rzeczywistości – odciski czyjejś obecności zostały zebrane na wspólnej wystawie będącej zbiorem prac członków grupy Trzepak. To opowieść o szukaniu styku wspólnych światów i wspomnieniach, które udało się zamknąć w słoik. To historia nieskończonych i nieukończonych procesów, powieść o tym co uporczywie siedzi nam w głowach, o tym co przenika rzeczywistość, a na co dzień pozostaje nieuchwytne, o tym co pozwala stać się wolnym i spełniać swój najwyższy cel – odkrywania tego co jeszcze przed nami” – mówi kolektyw Trzepak.

„Odciski”. Wystawa Kolektywu Trzepak we Wrocławiu

Galeria Sztuki Współczesnej MD_S