Sylwetka (tyłem) idącej kobiety. Górzysty pejzaż w tle
Kadr z filmu „Moda od nowa”/„Fashion Reimagined”, reż. Becky Hutner, Wielka Brytania / USA, 2022, 100'. Zdjęcie: WATCH DOCS
27 października 2023 o godz. 19:00 w Auli ASP przy Wybrzeżu Kościuszkowskim 37/39 odbędzie się pokaz filmu “Moda od nowa” (reż. Becky Hunter, 2022). Na film zapraszają Katedra Mody Wydziału Wzornictwa ASP w Warszawie i WATCH DOCS. Rozmowę po filmie o modzie zrównoważonej z Adą Płachetko i Moniką Kędziorą poprowadzi dr Aleksandra Jatczak-Repeć. Wstęp wolny!

Czy da się stworzyć prawdziwie ekologiczną kolekcję mody, która nie będzie eko-ściemą?

Brytyjska projektantka, dyrektorka kreatywna marki Mother of Pearl - Amy Powney podróżuje po świecie próbując znaleźć materiały, przy których tworzeniu nie cierpią zwierzęta ani ludzie.

Amy Powney nie owija w bawełnę – przemysł modowy, jaki znamy, nie ma nic wspólnego z ochroną środowiska, przestrzeganiem praw pracowniczych i troską o zwierzęta. Dlatego, kiedy zdobywa nagrodę Vogue’a dla wschodzącej gwiazdy brytyjskiej mody, postanawia przeznaczyć całą kwotę na prawdziwą rewolucję w branży. Wraz z asystentką wyrusza w pełną niespodzianek podróż w celu znalezienia materiałów, przy których tworzeniu nikt nie ucierpiał- ani zwierzęta, ani ludzie. Chce stworzyć całkowicie zrównoważoną kolekcję odzieży.

Pełnometrażowy debiut Becky Hutner demaskuje ciemną stronę przemysłu odzieżowego, dając jednocześnie nadzieję, że zmiana na lepsze jest możliwa. Szczególnie, gdy ma się w zanadrzu trochę odwagi i nieustępliwości. Tylko czy świat mody jest na to gotowy?

Sylwetka (tyłem) kobiety idącej polną drogą. W tle górzysty pejzaż
Plakat do filmu "Moda od nowa" (reż. Becky Hutner, Wielka Brytania / USA, 2022, 100'). Materiały: MFF WATCH DOCS

Pokaz filmu „Moda od nowa” / oryg. „Fashion Reimagined”, (Wielka Brytania / USA, 2022, 100′) i rozmowa z udziałem:
Ady Płachetko – absolwentki Katedry Mody, obecnie właścicielki i projektantki marek Pavonada oraz Dr Kitel oraz Moniki Kędziory, od 2014 roku prowadzącej , wraz z Bartkiem Korzeniowskim, warszawską markę Acephala.

prowadzenie: dr Aleksandra Jatczak-Repeć, Katedra Mody, Wydział Wzornictwa ASP w Warszawie

reżyseria: Becky Hutner
zdjęcia: Daniel Götz
montaż: Becky Hutner, Sam Rogers
produkcja: Duck Productions, Cedar Creek
Productions, Sustainable Films

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie (Aula),
ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 37/39

27 października 2023, godz. 19:00

Wstęp wolny!
Udział w wydarzeniu nie wymaga rejestracji

Grafika przedstawiająca głowę psa i napis Watch Docs
Logo MFF Watch Docs

Pokaz filmu odbywa się we współpracy z 23. MFF WATCH DOCS, który odbędzie się w tym roku w dniach 1 – 10 grudnia w Kinie Muranów oraz Kinotece.