04.10.2023

Prezentacja prac i spotkanie z prof. Bogdanem Pikulickim z Lwowskiej Narodowej Akademii Sztuki

4 października 2023 o godzinie 15.00 w Galerii Print Studio 5, prowadzonej przez Pracownię Intedyscyplinarną Technik Klasycznych na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie odbędzie się prezentacja prac i spotkanie z ukraińskim artystą – prof. Bogdanem Pikulickim z Lwowskiej Narodowej Akademii Sztuki. Wystawę można oglądać do 18 października.

Bogdan Pikulicki

Artysta grafik. Ukończył studia w Lwowskim Instytucie Poligraficznym (obecnie Akademia Drukarstwa) w 1972 roku. Wieloletni wykładowca  Lwowskiej Narodowej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Grafiki, gdzie prowadzi Pracownię Grafiki i Ilustracji.

Zdobywca wielu nagród i wyróżnień krajowych i zagranicznych m.in. w Polsce, Litwie, Rosji, Stanach Zjednoczonych, Czarnogórze. Laureat m.in. Biennale Małej formy i exlibrisu, Litwa (2006); Nagrody im. Iwana Trusza, Lwów, Ukraina (2009); Srebrnego medalu na Międzynarodowym Triennale Grafiki, Kijów, Ukraina (2018).

Członek Związku Artystów Plastyków Ukrainy oraz Lwowskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych. Juror w konkursach krajowych i międzynarodowych. Brał udział w ponad stu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą.

Prezentował swoje prace na wystawach indywidualnych m. in. w Kijowie, Ukraina (1994); Warszawie, Polska (1997); Monachium, Niemcy (2004); Kielcach, Polska (2006); Sanoku, Polska (2007); Lwowie, Ukraina (2008). Jego grafiki znajdują się w licznych kolekcjach w Ukrainie oraz m.in. w Belgii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Luksemburgu, Szwajcarii, Stanach Zjednoczonych, Indiach, Emiratach Arabskich.

Pracownia Intedyscyplinarna Technik Klasycznych na Wydziale Grafiki

Specyfika Interdyscyplinarnej Pracowni Technik Klasycznych skupia się na tradycji; kształtuje różnorodne postawy artystyczne w oparciu o elementy warsztatu graficznego.

Matryca graficzna jako obiekt i nośnik idei w procesie graficznym jest wciąż najważniejszym elementem twórczej kreacji, a piękno i niepowtarzalny urok klasycznej odbitki graficznej są siłą sprawczą wykorzystywaną w procesie artystycznym.

Pracownia jest otwarta na eksperymenty warsztatowe związane z użyciem nowych narzędzi, technologii i materiałów – prowadzi badania w dziedzinie transferu obrazu graficznego na ceramikę.

Pracownię prowadzą: prof. Agnieszka Cieślińska i Karolina Zimna – Stelmaszewska.

Prezentacja prac i spotkanie prof. Bogdanem Pikulickim z Lwowskiej Narodowej Akademii Sztuki

Galeria Print Studio 5, Wydział Grafiki ASP w Warszawie
ul. Krakowskie Przedmieście 5