30 listopada 2022 w Galerii Pracowni nr 6 na wydziale Grafiki warszawskiej ASP odbędzie się spotkanie autorskie (o godzinie 16.00) oraz otwarcie wystawy pt. „Proces” (o godzinie 17.00) fińskiej artystki, absolwentki Wydziału Grafiki ASP w Warszawie – Marjo Hallili.

Marjo Hallila

twórczość, pracującej w środkowej Finlandii, współczesnej artystki skupia się na różnych dyscyplinach, połączonych z ciągłym eksperymentowanie i eksponowaniem konceptualnych wątków. W ostatnich latach artystka zajmuje się równoległymi procesami związanymi ze współcześnie pojmowaną grafiką artystyczną, malarstwem i realizacjami przestrzennymi. W 2017 roku Marjo Hallila ukończyła studia magisterskie w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, realizując pracę dyplomową pod kierunkiem prof. Andrzeja Węcławskiego w Pracowni Grafiki Koncepcyjnej i Intermedialnej;  wcześniej – w 2005 roku ukończyła studia na Uniwersytecie Sztuki i Projektowania w Helsinkach roku. Należy do Stowarzyszenia Grafików Fińskich i Związku Malarzy Fińskich. Jej prace znajdują się zarówno w zbiorach fińskich, jak i międzynarodowych. Obecnie praca artystki jest wspierana przez Fińską Fundację Kultury.

„Process”. Wystawa i spotkanie autorskie z Marjo Hallilą

Galeria Pracowni nr 6