09.03.2023

Prof. Artur Krajewski w Zarządzie Oddziału Warszawskiego Związku Literatów Polskich

Zdjęcie zbiorowe członków nowego Zarządu Oddziału Warszawskiego Związku Literatów Polskich
4 marca 2023 roku wybrano nowy Zarząd Oddziału Warszawskiego Związku Literatów Polskich. Prezesem oddziału został pisarz i poeta Grzegorz Trochimczuk, wiceprezesami: Jerzy Jankowski i Zbigniew Milewski, sekretarzem – Irena Tetlak, skarbnikiem – Wojciech Parzyński, a członkami Zarządu: Artur Krajewski, Marlena Zynger, Joanna M. Vorbrodt i Vladan Stamenkowicz.

Prof. Artur Krajewski, oprócz tego, że jest grafikiem i malarzem, jest także poetą i eseistą. Realizuje się na wielu polach artystycznych. Ostatnio docenił go świat literacki. Artur Krajewski jest autorem m.in.: wydanego w 2001 roku eseju filozoficznego pt. „Kreator”, który został napisany jako praca magisterska pod kierunkiem wykładowczyni filozofki Alicji Domańskiej; książki „Artysta czy Poppacykarz?! Czyli zezowata transcendencja kontra kolorowa źrenica Protagonisty” z 2016 roku, do której wstęp napisał Jacek Inglot. Dedykowana studentom i studentkom uczelni artystycznych książka dotyka trzech twórczych stanów umysłu artysty_tki. Artur Krajewski na swoim literackim koncie ma także kontrowersyjny tomik poetycki z 2022 roku, zatytułowany „Bóg nie lubi Głupców!”, do którego wstęp napisał Antoni Pawlak.

zdjęcie główne: nowy Zarząd Oddziału Warszawskiego Związku Literatów Polskich