7 marca 2023 roku ze studentkami i studentami Pracowni Kompozycji Projektowej i Rysunku na Wydziale Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki spotkał się… Leszek Możdżer.

„Mimo usilnych starań studentów_ek z Pracowni Kompozycji Projektowej i Rysunku na Wydziale Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki profesor Artur Krajewski nie powiedział ani słowa o tym, kim będzie tegoroczny Gość. Tuż przed spotkaniem prof. Krajewski zdradził swoim asystentkom studenckim, że sam jest zestresowany, ponieważ zaproszona przez niego osoba to, używając pracownianego języka, prawdziwa ”petarda„. I rzeczywiście tak było” – relacjonuje Jaśmina Wasztan, asystentka studencka PKPiR.

„Kiedy oczom studentek i studentów ukazał się Leszek Możdżer emocje sięgnęły zenitu. Dla wielu był to pierwszy w życiu bezpośredni kontakt z człowiekiem, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Pan Możdżer – kompozytor i muzyk jazzowy, początkowo wydał się onieśmielający. Wrażenie to jednak szybko zostało zatarte przez jego bezpośredniość, chęć dzielenia się swoim doświadczeniem oraz dużą otwartość na to, co dzieje się wokół. Tematy rozmów były jakże uniwersalnie artystyczne: kompozycja, przestrzeń, barwa, uporządkowanie, kreacja. Nie zabrakło też kwestii bardziej przyziemnych, takich jak miłość do kawy, jedzenie obiadu czy rozmowy o tym, dlaczego mamy zabraniają dzieciom mówić, że są kompozytorami. Kto był ten wie” – dodaje Pani Jaśmina.