Konferencja prasowa 66. Międzynarodowego Festiwalu Warszawska Jesień

Kierownictwo festiwalu podczas konferencji prasowej
5 września 2023 w Pałacu Czapskich Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie odbyła się konferencja prasowa 66. Międzynarodowego Festiwalu Warszawska Jesień. To jedyny w Polsce festiwal o randze i skali międzynarodowej poświęcony muzyce współczesnej, przez wiele lat jedyna tego rodzaju impreza w środkowej i wschodniej części Europy. Organizowany jest przez Związek Kompozytorów Polskich. ASP w Warszawie jest partnerem tegorocznej edycji festiwalu.

"Rzeczy wspólne" – instalacje w Pałacu Czapskich

W dniach 15 – 23 września 2023 w przestrzeni Pałacu Czapskich w ramach 66. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień zostaną zaprezentowane instalacje multimedialne autorstwa studentek i studentów oraz dydaktyczek i dydaktyków Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina.

Plakat festiwalu Warszawska Jesień

„Rzeczy wspólne”
w ramach 66. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień

Udział biorą: Adam Czerski, Domi Depowski, Kajetan Dziak, Martyna Kacprowicz, Piotr Lewandowski, Maciej Miecznikowski, Dominika Reszka, Daniela Rippel-Markiewicz, Filip Roszkowski, Alicja Staszewska, Aleksandra Stefaniak, Agnieszka Suchocka, Zuzanna Wawro, Jakub Wróblewski, Barbara Zach

Opieka artystyczna: Dorota Błaszczak, Krzysztof Cybulski, Przemysław Danowski, Adam Dudek, Krzysztof Kicior, Łukasz Kosela, Barbara Okoń-Makowska, Michał Szostakowski, Igor Szymański

Koordynatorzy wydarzenia: Wojciech Błażejczyk, Przemysław Danowski, Adam Dudek, Łukasz Kosela

Pałac Czapskich
ul. Krakowskie Przedmieście 5

15 – 23 września 2023
wystawa czynna: g. 12.00–19.00
18 września, poniedziałek – instalacje nieczynne

wernisaż: 15 września 2023, g. 17.00

Organizatorami wydarzenia są „Warszawska Jesień”, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie i Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina.

Program Festiwalu Warszawska Jesień na stronie warszawska-jesien.art.pl