W dniach 3 – 14 kwietnia 2023 w Austriackim Forum Kultury pędzie prezentowana wystawa pt. „SEN/JAWA”. Muzyczno-fotograficzny projekt realizują artyści i artystki z Koła Fotograficznego „Filtr AW” Wydziału Architektury Wnętrz ASP w Warszawie oraz Koła Naukowo-Artystycznego Wydziału Kompozycji i Teorii Muzyki UMFC w Warszawie. Wernisaż i koncert: 31 marca 2023, g. 19.00.

„SEN/JAWA” to zbiór plastycznych interpretacji zjawisk sennych, momentu przebudzenia, snu na jawie, życia na jawie i tego, co dotyczy codzienności. Celem wystawy jest próba odpowiedzi na pytanie co jest snem, jakie emocje nam towarzyszą podczas projekcji sennych, gdzie można postawić granicę między tym, co prawdziwe a tym, co wyobrażone oraz co dzieje się po przebudzeniu? Wystawa jest próbą połączenia dwóch pozornie skrajnych dziedzin sztuki – muzyki i fotografii. Członkowie kół współpracowali ze sobą, by stworzyć utwory pasujące do zdjęć i obrazy komponujące się z muzyką.

Autorzy i autorki fotografii

Katarzyna Bucholc, Magdalena Chyła, Magdalena Klimowicz, Aleksandra Kozłowska, Martyna Knet, Julia Kurzajak, Klaudia Majewska, Konrad Matuszewski, Kamila Mazgaj, Natalia Miga, Patryk Mikos, Natalia Obodyńska, Anna Plewka, Izabela Przestrzelska, Dominika Rudy, Agata Solecka, Sonia Stadnik, Danjel Stelmach, Anna Szczepanik, Malwina Szuchnik, Bartosz Trzosiński, Oliwia Wojs, Anna Maria Zagórska.

Twórcy i twórczynie kompozycji muzycznej

Jan Błażejczak, Magdalena Bobowik, Julia Claver Pater, Józef Domżał ,Maciej Grinholc, Patrycja Kołodziejska, Szymon Komorowski, Franciszek Lewocki, Julia Marczuk, Lena Michajłów, Marcin Dominik Molski, Bartosz Mularski, Przemysław Pacek, Tomasz Podubiński, Barbara Zach

SEN / JAWA. Projekt muzyczno-fotograficzny

Austriackie Forum Kultury
ul. Próżna 7/9, Warszawa

3 – 14 kwietnia 2023
wystawa czynna: pon. – pt., g. 9.00 – 17.00
wernisaż i koncert: 31 marca 2023, g. 19.00

Partner wydarzenia: Stowarzyszenie Autorów ZAiKS. Sprzyjamy wyobraźni.

Partner medialny: Związek Polskich Artystów Fotografików ZPAF

Patron medialny: Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC

Współorganizatorzy: Koło Fotograficzne „Filtr AW” Wydziału Architektury Wnętrz ASP w Warszawie oraz Koło Naukowo-Artystyczne Wydziału Kompozycji i Teorii Muzyki UMFC w Warszawie, Austriackie Forum Kultury

Plakat i oprawa graficzna: Daniel Stelmach, Barbara Zach