„To będzie spacerek poetyckich marzeń: oglądanie i słuchanie miejsc, rejestrowanie przeżyć, obserwacji i wspomnień, a potem wspólne pisanie. Ale też: eksperymentowanie z własnymi myślami, słowami i tekstami oraz myślami, słowami i tekstami innych uczestniczek” – zapraszają organizatorki. „Co będzie nam potrzebne? Sprawny i naładowany telefon z funkcją nagrywania (dyktafon); słuchawki; własny notatnik oraz coś do pisania” – dodają.
Dobromiła Dobro
Zajmuje się poezją, sztuką radia oraz rysunkiem; jest absolwentką historii sztuki na WBASK ASP w Warszawie, koordynatorką działu literackiego Staromiejskiego Domu Kultury i członkinią zarządu Radia Kapitał; współtworzyła projekt RADIO-TEATR 2022 – cyklu słuchowisk ze współczesną poezją i muzyką elektroniczną oraz Radiową Akademię Radia Kapitał.
SPACERNNALLE
To kolektyw w składzie: Karolina Kobielusz, Iwo Maciak, Barbara Orłowska, Aleksandra Skorupka i Franciszek Smoręda. „Nasze szlaki przecięły się na Wydziale Badań Artystycznych i Studiów Kuratorskich w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Po wielu rozmowach i pokonanych krokach uznałyśmy, że spacer to idealna rama dla naszych działań artystycznych i kuratorskich. Jest to czas, który przeznaczamy na wymianę wiedzy i doświadczeń. Taka forma daje nam możliwość badania miejsc znajomych i nieznanych przy wykorzystaniu wszystkich naszych zmysłów” – mówią osoby z kolektywu.
Co, gdzie, kiedy
Spacer poetycki / pisarski z Dobromiłą i SPACERNNALLE
Targowisko Zieleniak
ul. Grójecka 97, Warszawa
3 czerwca 2023, g. 11.00 – 14.00
- Czas trwania: 3 godziny
- Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
- Chęć udziału można zgłaszać mailowo na adres: spacernnalle@gmail.com
- Wydarzenie na Facebooku
- Ig: @spacernnalle
Powiązane aktualności
-
„Małgorzata Potocka”. Wystawa Fundacji Arton
Od 15 lipca do 16 września 2013 w siedzibie Fundacji Arton w Warszawie będzie prezentowana wystawa poświęcona aktorce, reżyserce, producentce filmowej i artystce wizualnej – Małgorzacie Potockiej. Kuratorką wystawy "Małgorzata Potocka" jest Dziekana Wydziału Zarządzania Kulturą Wizualną warszawskiej ASP – dr Marika Kuźmicz.02.06.2023 -
„P.S. Warunkiem uczestnictwa jest praca twórcza”. Mikrohistorie plenerów w Osiekach
Od 13 czerwca w Fundacji Arton przy ul. Foksal w Warszawie będzie prezentowana wystawa „P.S. Warunkiem uczestnictwa jest praca twórcza”, czyli Mikrohistorie plenerów w Osiekach. Ekspozycję przygotowały osoby studenckie II roku I st. Wydziału Badań Artystycznych i Studiów Kuratorskich ASP w Warszawie, we współpracy z Fundacją Osieki im. Jerzego Fedorowicza i Ludmiły Popiel, z okazji 60. rocznicy inauguracji plenerów w Osiekach. Opieka merytoryczna: dr hab. Agnieszka Popiel, prof. Uniwersytetu SWPS, dr Marika Kuźmicz, Dziekana WBASK.02.06.2023