24.03.2023

Studenci_tki z Wydziału Grafiki na warsztatach typograficznych „Fear” w Brukseli

W ostatnim tygodniu marca 2023 studenci i studentki z Wydziału Grafiki warszawskiej ASP wezmą udział w międzynarodowych warsztatach typograficznych „Fear” w Brukseli. Zorganizowane we współpracy z belgijską Państwową Wyższą Szkołą Sztuk Pięknych La Cambre warsztaty będą oscylować wokół problematyki strachu. Poprowadzą je wykładowcy z La Cambre z Atelier de Typographie (David Maurissen, Pierre Huyghebaert) oraz z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (Aleksandra Kot).

Czym jest strach?

Studentki i studenci w międzynarodowych grupach, posługując się językiem wizualnym skupionym na zagadnieniach dotyczących typografii, odpowiedzą na pytanie czym jest strach – na ile ta emocja łączy młodych ludzi, a na ile dzieli. Czy przynależy ona czasom, pokoleniu, czy sytuacji geopolitycznej? Czy można mówić o transmisji strachu? A przede wszystkim w jaki sposób powinno się obrazować strach. Wizualne wypowiedzi będą miały charakter osobistej deklaracji — wielopoziomowej opowieści o strachu.

Plakato-ziny

Każda z sześciu osób z Polski będzie współpracować z osobą z Belgii. Grupy wspólnie wykonają projekty dwustronnych plakato-zinów w formacie B2 składanego do B5 z uwzględnieniem czcionek zecerskich oraz zaprojektowanego przez siebie fontu / zestawu liter, który przyjmie formę fizyczną. Efekt działań zostanie wydrukowany na prasie przy użyciu dwóch kolorów.

Logo ASP w Warszawie      Logo Le Cambre                  Logo Polish Institute Brussels

identyfikacja graficzna: Aleksandra Kot