W dniach 29-30 listopada 2022 w Fundacji KZMRZ w Puławach miały miejsce działania malarskie artystek i artystów z warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, które odbyły się w interakcji z mieszkańcami i mieszkankami Puław, w kontekście miasta. Dla studentek i studentów z Pracowni Malarstwa Antoniego Starowieyskiego i Michała Szuszkiewicza z Wydziału Malarstwa Warszawskiej ASP, na równi z historią miasta istotne było jego aktualne życie. Projekt rozpoczyna współpracę Fundacji KZMRZ z Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, która będzie cyklicznie gościć w Puławach i realizować projekty ze społecznością lokalną.

W wyniku indywidualnych i zespołowych działań powstały prace o otwartej formule artystycznej, dla których inspiracją były rozmowy z mieszkankami i mieszkańcami miasta. Inspiracją do wydarzenia było I Sympozjum Artystów Plastyków i Naukowców w Zakładach Azotowych w Puławach, które odbyło się w ’66 roku pod hasłem „Sztuka w zmieniającym się świecie”. Dla studentek i studentów z Pracowni Malarstwa Antoniego Starowieyskiego i Michała Szuszkiewicza z Wydziału Malarstwa Warszawskiej ASP, na równi z historią miasta istotne było jego aktualne życie. KZMRZ to polegający na budowaniu łącznika pomiędzy społecznością lokalną a światem kultury projekt artysty Michała Stachyry. Sponsor wydarzenia: firma KOWALIK ART – producent podobrazi.

Studentki i studenci Pracowni Malarstwa Antoniego Starowieyskiego i Michała Szuszkiewicza na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie, uczestniczący w projekcie:

• Paulina Snopek
  • Patrycja Chojnacka