15 grudnia 2022 o godzinie 18.00 na antresoli stacji metra Marymont w Warszawie odbędzie się wernisaż wystawy Anny Radzimińskiej pt. „Sztuczki walki”. Projekt został przygotowany we współpracy z prowadzącymi Pracownię Sztuki w Przestrzeni przy Wydziale Malarstwa warszawskiej ASP – dr hab. Maciejem Duchowskim i Sebastianem Winklerem.
„Podczas szarży byk traci rogi i nie potrafi już zaatakować naprawdę. Wobec tego udaje. Wykonuje choreografię. Jego oczy ronią łzy, ale i sugestywnie mrugają ku widowni. Hipnotyzują, uwodzą, zapraszają do tańca” – komentuje Anna Radzimińska.

Anna Aleksandra Radzimińska

(ur. w 1998 r. w Warszawie) artystka wizualna, studentka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Kształci się w IV Pracowni Malarstwa prof. Andrzeja Rysińskiego oraz w III Pracowni Rysunku dr. hab. Igora Przybylskiego. Specjalizacja w Pracowni Sztuki w Przestrzeni dr. hab. Macieja Duchowskiego. Laureatka Nagrody Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sztuki w Gorzowie Wielkopolskim w formie wystawy indywidualnej w MOS Gorzów Wielkopolski, otrzymanej w ramach 11. edycji Konkursu Nowy Obraz / Nowe Spojrzenie 2022. Wyróżnienie
w formie wystawy indywidualnej w Galerii SZOKART w Poznaniu w ramach 11. Edycji Konkursu Nowy Obraz / Nowe Spojrzenie 2022.

„Sztuczki walki” Anny Radzimińskiej w Galerii A19

Antresola stacji metra Marymont w Warszawie

wernisaż: 15 grudnia 2022 o godzinie 18:00

Wydarzenie na Facebooku

Fotografia fragmentu pracy Anny Radzimińskiej.