Widok podświetlonego w różnych kolorach budynku pałacowego nocą
Pałac Czapskich, ASP w Warszawie. Zdjęcie wykonane podczas UpComing. Wybrane dyplomy ASP w warszawie 2022
Zmieniamy stare przyzwyczajenia! 15. edycja wystawy „UpComing. Wybrane Dyplomy ASP w Warszawie” odbędzie się latem 2024. Otworzy się w czerwcu w Pałacu Czapskich i będzie dostępna dla zwiedzających przez całe wakacje. Do zobaczenia latem!

Uczestnicy i uczestniczki UpComing 2023

Tym razem w wystawie weźmie udział dwadzieścia siedem zdolnych uczestniczek i uczestników z dziewięciu wydziałów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Będą to:

• Wydział Malarstwa – Anna Jankowicz, Kamila Kamińska, Aleksandra Nowicka
  • Wydział Rzeźby – Jan Jaworski Brach, Filip Musiał, Franciszek Szczepaniec
  • Wydział Grafiki – Zofia Klamka, Ewelina Kogut, Joanna Osińska
  • Wydział Architektury Wnętrz – Martyna Jaworska, Anna Milczarek, Joanna Musil-Żmigrodzka
  • Wydział Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki – Emilia Gdak, Katarzyna Jończyk, Agnieszka Koronowska
  • Wydział Wzornictwa – Maria Czarnecka, Michał Januszko, Agnieszka Odziemkowska
  • Wydział Sztuki Mediów – Paweł Bednarczyk, Karolina Grabowska, Piotr Lewandowski
  • Wydział Scenografii – Alicja Desperak, Jakub Kaleta, Mateusz Karolczuk
  • Wydział Badań Artystycznych i Studiów Kuratorskich – Zuzanna Andruszko,  Weronika Jakubowska, Łukaszka Staszkiewicz

Zespół kuratorskiegi UpComing 2023

Wyjątkowo zadanie stworzenia koncepcji wystawy powierzone zostało osobom studenckim z WBASK. W skład Zespołu kuratorskiego UpComing 2023 wchodzą: Martyna Dyrcz, Marceli Kłosińskie, Amelia Krakowska, Aniela Lewandowska, Antonina Marat, Julia Młodzińska, Julia Nakonieczna, Karolina Olczak, Michał Podziewski, Barbara Poniatowska, Marianna Popławska, Anna Przybysz, Alicja Rasztawicka, Maria Schmidt, Natalia Suska, Mikołaj Szmeichel, Paulina Zygmańska, Delfina Kotlińska.

Opiekunką merytoryczną jest dr Marika Kuźmicz.