Uwaga, ostatnie miejsca na warsztaty „Imago – w pracowni dawnych mistrzów”

stare dłuta graficzne i ścinki drewna na blacie
Stare dłuta graficzne. Fot. freepik.com
24 lutego odbędą się warsztaty „Imago – w pracowni dawnych mistrzów” organizowane w ramach projektu „Przyszłość widziana w rzeczach, które minęły – popularyzacja dawnych technik graficznych i zecerskich”. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapraszamy dzieci w wieku 8–12 lat. Więcej informacji na stronie projektu (www.graficznie.edu.pl).

Uczestnicy warsztatów, pod opieką dydaktyków Wydziału Grafiki, wykonają ilustracje w technice druku wklęsłego (litografia). Warsztaty potrwają ok. trzech godzin zegarowych. Zajęcia są bezpłatne.  Szczegółowe informacje o zgłoszeniach

• grupa I, dzieci w wieku 8–10 lat: 24 lutego 2024, g. 10:00
  • grupa II, dzieci w wieku 11–12 lat: 24 lutego 2024, g. 12.30

"Przyszłość widziana w rzeczach, które minęły"

Dedykowany dzieciom, młodzieży i osobom dorosłym projekt realizowany na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie jest poświęcony promocji nauki w obszarze popularyzacji tradycyjnych technik graficznych, zecerskich oraz kaligrafii.

Jego celem jest przybliżenie uczestnikom i uczestniczkom warsztatów wartości estetycznych (obcowanie ze sztukami pięknymi) oraz działania: popularyzatorskie (prezentacja działań twórczych w obszarze tradycyjnych technologii), komunikacyjne (kontakt z twórcą i warsztatem twórczym), poznawcze (pozyskiwanie wiedzy i nowych umiejętności w obszarze klasycznych technik kreacyjnych), intelektualne (uczestnictwo w prelekcjach), wychowawcze (współpraca w obszarze kreacji artystycznej w ramach warsztatów twórczych), edukacyjne. Projekt przewiduje realizację kolejnych odsłon warsztatów „Littera – eksperymentalny plakat typograficzny” oraz „Scribere – sztuka pięknego pisania.

Białe litery układające się w słowo: Graficznieedupl, podzielone na 3 wersy w kolumnie, na czarnym tle
Identyfikacja wizualna projektu "Przyszłość widziana w rzeczach, które minęły"

Warsztaty dla dzieci „Imago – w pracowni dawnych mistrzów”

Wydział Grafiki, ASP w Warszawie,
ul. Krakowskie Przedmieście 5

24 lutego 2024

• grupa I, dzieci w wieku 8–10 lat: godz. 10:00
  • grupa II, dzieci w wieku 11–12 lat: godz. 12.30

strona projektu: www.graficznie.edu.pl

Logotyp programu „Społeczna odpowiedzialność nauki II”

Projekt dofinansowano ze środków budżetu Państwa, przyznanych przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu „Społeczna odpowiedzialność nauki II”.