„Więź”. Wystawa studentek i studentów dr Katarzyny Stanny

W Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego, który przypada 10 października, w Środowiskowym Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży EZRA UKSW odbył się wernisaż wystawy prac studentek i studentów z Pracowni Obrazowania dla Mediów na Wydziale Sztuki Mediów ASP w Warszawie. W wystawie biorą udział studentki i studenci studiów licencjackich: Konrad Brasławski, Magdalena Góra, Aleksandra Lewandowska, Michalina Lewandowska, Julia Rybinkowska, Sara Stupiec, Sara Wiśniewska i Wiktoria Witkowska. W wyniku spotkań studentek i studentów z dr Tomaszem Rowińskim, temat realizowany we współpracy ze Środowiskowym Centrum Zdrowia Psychicznego EZRA otrzymał roboczy tytuł „Więź”. Hasło to stało się motywem przewodnim zrealizowanych projektów plakatów.

Od 2009 roku wszystkie tematy realizowane przez studentki i studentów w Pracowni Obrazowania dla Mediów prezentowane są w instytucjach lub podczas wydarzeń publicznych. Dzięki temu studentki i studenci mają możliwość zapoznania się z potrzebami rynku i podjęcia współpracy z interesariuszami zewnętrznymi, a instytucjom otwiera to drogę do nawiązania współpracy z młodymi, kreatywnymi twórczyniami i twórcami.

„Pracownię Obrazowania dla Mediów na Wydziale Sztuki Mediów ASP prowadzę dla studentek i studentów II i III roku studiów stacjonarnych i niestacjonarnych I stopnia. Jest ona swoistą kontynuacją pracowni stworzonej przez wybitnego plakacistę i grafika prof. Rosława Szaybo, w której fotografia, grafika i myślenie uzupełniały się nawzajem. Istotą realizacji prowadzonej przeze mnie pracowni jest odnajdywanie metod oraz poszukiwanie środków artystycznych w ramach łączenia wielości dostępnych mediów przekazu artystycznego” – wyjaśnia dr Katarzyna Stanny.

Identyfikacja graficzna: Michalina Lewandowska.