23 maja 2024 o godzinie 19:00 w warszawskiej DIAL Gallery odbędzie się wernisaż wystawy Chang Bui. Artystka urodziła się w Hanoi, od wielu lat mieszka w Polsce. Jest absolwentką Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Narodowego Uniwersytetu Sztuki w Tajpej. Tworzy w duchu filozofii zen. Kurator wystawy: Prof. Tomasz Milanowski. Wystawę można oglądać do 13 czerwca.

Kontemplacja Pustki

Zen jest sztuką kontemplacji Pustki. Te pustkę odnaleźć można w ogrodach, w przestrzeniach pomiędzy kamieniami, w medytacji, a także w twórczości… Chang. W malarstwie artystki istnieje tylko ,,tu i teraz’’, jest tylko ,,ta chwila’’ i ,,to miejsce’’.

Twórczość Chang czerpie z harmonii natury, która jest dla artystki fundamentem istnienia. Estetyka tworzonych artefaktów urzeka wyrafinowaną prostotą. Ta, zanurzona w stanie ciągłej podróży, a jednocześnie kontemplująca ulotne chwile twórczość, wabi i hipnotyzuje.

„Tu i teraz” wg. Chang Bui

Chang Bui jest artystką transcendującą widzialne i niewidzialne granice. Jej sztuka wnosi nowe wartości do naszej przestrzeni duchowej i estetycznej. Rozwija nas i wzbogaca. Obiecuje nowy obraz świata. Nowe, a może po prostu inne spojrzenie artystki, poszerza nasze horyzonty doznania. Malarstwo Chang Bui przesycone nową/inną kulturą i wrażliwością otwiera drzwi do całkowicie nowej/innej rzeczywistości.

Motyw graficzny przypominający pociągnięcie pędzlem. Na czarnym tle
23 / V | CHANG BUI. Wystawa w DIAL Gallery, 24 maja – 13 czerwca 2024. Foto: materiały organizatora

23 / V | CHANG BUI. Wystawa
kurator wystawy: prof. Tomasz Milanowski